Úvod > Aktivity > Farní knihovna

Farní knihovna

V naší farnosti vám je k dispozici také farní knihovna. Obsahuje knihy s duchovním a náboženským obsahem, postupně bude možné si vypůjčit i beletrii. v článcích níže najdete recenze vybraných knih.

Knihovna je v provozu vždy 10 min po každé nedělní mši sv.

Seznam knih si můžete stáhnout v excelovém souboru zde:

Farní knihovna aktualizovaná 2018.xls

Půjčovní řád

• Každý zájemce o půjčování se zapíše do adresáře spolu se svou adresou a kontakty
  • Je možné si půjčit jednu knihu na jeden měsíc
  • Půjčovat a vracet knihy je možné přímo u knihovny v přístavbě, vždy po nedělní mši sv.
  • Knihy v knihovně si nelze fyzicky prohlížet.
  • Knihy je možné si vybírat ze seznamu na internetu nebo v papírovém katalogu přímo u knihovny.
  • Prodloužit výpůjčky je možné jen o jeden měsíc a jen v případě, že není další zájemce v pořádníku
  • Knihy je nutné vracet nepoškozené, v případě ztráty nebo zničení knihy, vypůjčitel knihu nahradí.

Přejeme vám mnoho hezkých chvil s knihami z naší knihovny!

Novinky ve farní knihovně

Datum konání: 11. 4. 2014

Po delší době vám chceme představit několik zajímavých přírůstků ve farní knihovně. K dispozici budou již od zítřejší Květné neděle.

Publikováno 22. 8. 2018 10:57

Poslední mnich z Tibhirine

Datum konání: 20. 5. 2013

Nakladatelství Portál nedávno vydalo příběh mnichů trapistického kláštera v Alžírském Tibhirine unesených a zavražděných ozbrojenou skupinou povstalců. Kniha zachycuje duchovní pohled na událost očima Jean-Pierra Schumachera – mnicha, který jako jeden ze dvou členů komunity přežil.

Publikováno 22. 8. 2018 10:44

Deset let s Václavem Havlem

Datum konání: 27. 3. 2013

Další novinkou ve farní knihovně jsou vzpomínky Ladislava Špačka na svou spolupráci s prvním českým prezidentem.

Publikováno 22. 8. 2018 10:43

Modlitba jako setkání

Datum konání: 19. 3. 2013

Dnes bych rád v tomto článku oprášil knihu, která je staršího data, nicméně má toho hodně co říci mnohému z nás. Anselm Grün se v ní zamýšlí nad podstatou modlitby.

Publikováno 22. 8. 2018 10:42

Jako bychom dnes zemřít měli

Datum konání: 10. 3. 2013

V tomto článku vám představujeme přírůstek farní knihovny, knihu Miloše Doležala, mapující život a smrt Čihošťského faráře, P. Josefa Toufara. Tato kniha se stala knihou roku 2012 v anketě Lidových Novin.

Publikováno 22. 8. 2018 10:41

Knižní tip: O postu od Anselma Grüna

Datum konání: 2. 3. 2013

Pro dobu postní je docela aktuální útlá knížka Půst známého autora duchovní literatury. Přinášíme krátkou recenzi.

Publikováno 22. 8. 2018 10:38