Úvod > Aktivity > Farní knihovna > Novinky ve farní knihovně

Novinky ve farní knihovně

11.4.2014

Po delší době vám chceme představit několik zajímavých přírůstků ve farní knihovně. K dispozici budou již od zítřejší Květné neděle.

Dvě z nových knih se týkají papeže Františka

František – papež z druhého konce světa

První titul vydalo nakladatelství Portál a je z pera německého novináře Simona Biallowonse. Má název je František – papež z druhého konce světa. Autor v knize shrnuje poselství předchozího papeže Benedikta XVI. Zamýšlí se nad situací církve ve druhém desetiletí 21. století a představuje osobu papeže Františka a jeho dosavadní život.

O nebi a zemi

V druhé knize s názvem O nebi a zemi (vydalo nakladatelství Paseka) jsou zachyceny rozhovory tehdejšího kardinála Jorge Bregoglia s hlavním rabínem v Buenos Aires Abrahamem Skorkou. Jejich debaty se týkají závažných a zásadních témat pro každého člověka – hovoří spolu o Bohu i ďáblu, o vině a odpuštění, politice, globalizaci, homosexualitě, o eutanázii, o historii a konfliktech současného světa.

Jak potěšit zpovědníka

Další tři knihy jsou věnovány tématu smíření a odpuštění, zvláště ve vztahu ke svátosti smíření a pokání.

První dvě z nich mají charakter příruček, stručně a přehledně pomáhají porozumět tomu, co je svátost smíření, jak se v ní mohu potkat s Ježíšem a jak se na ni dobře připravit.

Jedna z nich je knížka Aleše Opatrného a ta se jmenuje Jak potěšit zpovědníka

Svátost smíření

Druhou napsal benediktinský mnich a zkušený duchovní vůdce Anselm Grün a ta nese jméno Svátost smíření.

Škola odpuštění

Třetí kniha se zabývá obecně tématem odpuštění a smíření, jak ve vztahu k sobě samému, tak i vzájemně mezi lidmi a nakonec také mezi člověkem a Bohem. Zde se autor zamýšlí nad nejrůznějšími rozměry usmíření, odpuštění i pokání a hledá místo svátosti smíření v této oblasti. Její jméno je příznačné – Škola odpuštění. Jejím autorem je opět Anselm Grün.

Věříme, že nové knížky ve farní knohovně pr ovás budou užitečnými pomůckami na vaší cestě víry.