Úvod > Ohlášky > Svátek Zjevení Páně

5.1.2020

neděle

Svátek Křtu Páně

Bohoslužby v tomto týdnu jako obvykle

• Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
  • Děkujeme všem štědrým dárcům, kteří o Vánocích a na Nový rok přispěli svými penězi do hospodaření naší farnosti. Celkem bylo při sbírkách na farnost vybráno 24.901,- Kč. Výnos sbírky na Salesiánskou provincii Praha činil 9.150,- Kč, pro klienty Domova sv. Jiří a sociálně potřebné činil 9.940,- Kč. Srdečné díky za vaše dary.
  • Jste zváni od Charity na koncerty ve prospěch Tříkrálové sbírky a to dnes na Chodské nám. a v pondělí 13. 1. do kostela sv. Martina a Prokopa. Podrobnosti jsou na nástěnce.
  • Informace na webu salesiánského střediska najdete k těmto událostem:
    • Prodej lístků na Salesiánský ples, který se uskuteční 25. 1. 2020 v DEPU 2015.
    • Pozvání pro děti na tradiční karneval v rámci Salesiánských dní, který se uskuteční 19. 1. ve středisku mládeže. K účasti je nutné zakoupit vstupenky.
  • K dispozici u tiskovin jsou Farní Věstník a Diecézní zpravodaj.
  • Dnes a příští neděli bude v kostele k dispozici kasička Tříkrálové sbírky pro vaše příspěvky. Můžeme tak podpořit Charitní aktivity.
  • Za 14 dní bude pro školáky BNW. V týdnu bude spuštěno přihlašování.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 12. 1. 7:00PL; 9:30ER. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Důležité pastorační aktivity, které nás čekají

Milí přátelé,

minulou neděli jsme se ohlíželi v ohláškách za uplynulým rokem. Snad jsem neopomenul žádnou službu, kterou desítky z vás konají pro farnost a pro dobrý život v ní, za kterou jsme vám vděčni.

Dnes bych chtěl poskytnout pohled na to, co nás čeká tento pastorační rok.

Z pastoračních aktivit:

• Na tento rok připadá třicáté výroční příchodu salesiánů do Lobez. Připomeneme si toto výročí spíše s akcentem interních oslav, i když plánujeme také v prostorách plzeňské radnice výstavu o působení salesiánů a salesiánského díla v celé republice.
  • V lednu nás čekají tradičně Salesiánské dny (karneval pro děti, ples a slavnostní bohoslužba).
  • V návaznosti na Výchovně pastorační projekt provincie je zpracováván konkrétní Výchovně pastorační projekt pro salesiánské dílo v Plzni (střediska a farnosti).
  • O Velikonocích bude pokřtěno sedm dospělých. To je příležitost k reflexi přínosu víry a křesťanství v životě lidí.
  • Rád bych, aby se uskutečnily další evangelizační aktivity.

Kromě obvyklých pastoračních aktivit a opakujících se činností bychom rádi zaměřili pozornost směrem k těm, kteří hledají smysl života a rádi by našli prostředí, kde se tyto podněty reflektují.

A ještě chci zmínit podnět otce biskupa Tomáše Holuba, který ve svém novoročním pastýřském listu vyzval ke společnému prožívání hesla pro tento rok v naší diecézi: NEBOJTE SE! JÁ JSEM PŘEMOHL SVĚT. Tento rok je v katolickém prostředí nazván rokem Bible. To je výzva, kterou se v průběhu roku také budeme zabývat. Budeme hledat více prostoru pro Boží slovo v naší farnosti i v našich rodinách.

Požehnaný nový rok 2020 vám přeje za salesiánskou komunitu.

P. Evžen Rakovský