Úvod > Ohlášky > Svátek Křtu Páně

11.1.2020

Památka sv. Antonína, opata

Památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů

Bohoslužby v tomto týdnu jako obvykle

• Dnes končí doba vánoční.

Jen v 10:00: po bohoslužbě bude sklizena vánoční výzdoba. Kdo můžete, prosím, pomozte s úklidem.

• Srdečné díky všem, kdo se zapojili do Tříkrálové sbírky. Zvláště organizátorům a koledníkům.
  • Ještě dnes je k dispozici kasička Tříkrálové sbírky pro vaše příspěvky. Můžeme tak podpořit Charitní aktivity.
  • Na koncert ve prospěch Tříkrálové sbírky jste zváni zítra 13. 1. do kostela sv. Martina a Prokopa.
  • Mše sv. pro maminky s dětmi bude tuto středu od 9:30 v kapli střediska.
  • V sobotu začíná týden modliteb za jednotu křesťanů. Na webových stránkách zveřejníme materiály pro jeho prožívání.
  • Za týden bude pro školáky BNW. Přihlašování přes Sapes.
  • Za týden v neděli jsou děti zvány na karneval. K účasti na něm je nutné zakoupit vstupenky.
  • Připomínáme, že jsou ještě volné vstupenky na Salesiánský ples, který se uskuteční 25. 1. 2020 v DEPU 2015.
  • Klientce programu Střecha, samoživitelce se dvěma dětmi (10 a 15 let), hrozí vzhledem k aktuální krizové situaci, že skončí na ulici. Kdyby někdo věděl o možnosti levného ubytování, třeba i v podnájmu jen části bytu, ať se ozve P. Martinovi Poláčkovi. Informace je vyvěšena i na nástěnce u vchodu. Předem díky za vaši pomoc.
  • Prosíme o pomoc s táborem programu Střecha, kam jezdí děti ze složitých rodinných poměrů. Hledáme kuchaře, kuchařku – dobrou duši, která by věnovala týden svého času a byla schopna uvařit pro skupinu 15 lidí, s dětmi od 8 do 15 let. Tábor se uskuteční od 11. do 18. července v Nečtinách u Manětína. Vedoucím tábora je salesián Martin Poláček (739 019 133). – Je to jedna z dobrých příležitostí, jak podpořit zdejší salesiánské dílo.
  • Hlavní přestavený salesiánů jmenoval naším novým provinciálem Martina Hobzu. Službu převezme někdy během jara, přesný termín ještě není stanovený. Martin Hobza bude mít za dva měsíce 50. narozeniny. V současné době je čtvrtým rokem farářem v Praze Kobylisích. Předtím byl v Praze Kobylisích ředitelem komunity. Dříve také působil v Brně Žabovřeskách a v Českých Budějovicích.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 19. 1. 7:00ER; 9:30MS. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Milí farníci!

Minulou neděli jste byli seznámeni s pastoračním výhledem na tento rok. V dnešních ohláškách vás chci seznámit s ekonomickým výhledem.

Naše vydání se v mnohých položkách rozpočtu, který v závěru loňského roku schválila ekonomická rada farnosti, každoročně opakují. Jsou to výdaje na energie, nájemné a odvod sbírek. Sbírky jsou stanoveny: V únoru na „Haléř sv. Petra“, o Velikonocích na Svatou Zemi, na Boží hod svatodušní na diecézi, v srpnu na bohoslovce; v září na charitu, v říjnu na misie, v listopadu na Den Bible. Kromě diecézních sbírek také máme závazky vůči Salesiánské provincii, které posíláme tyto sbírky: na bohoslovce, o Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně, na Slavnost seslání Ducha svatého, o slavnosti Narození Páně a o Svatomartinské pouti.

Z pastoračních výdajů jsou to hlavně výdaje na nákup tiskovin, evangelizační aktivity a sociální výdaje na potřebné.

Zjednodušený přehled výdajů (v Kč):                                                                 Zjednodušený přehled příjmů (v Kč):

Bohoslužebné výdaje

Kostelní sbírky a dary

Ostatní materiál

Příspěvky na akcích

Pastorační výdaje

Příjem z pronájmů

Předpokládaná dotace

Ozvučení kostela u sv. Jiří

Vrácení půjčky

Výměna krytiny střechy nad presbytářem u sv. Jiří

Ostatní nedaňové příjmy

Pořízení vybavení do kostelů

Úroky

Různá setkání, poutě,

Výměna dveří - boční vchod

Energie

Odvody sbírek

Kancelářské a režijní výdaje

Celkem výdaje

1 019 050

Celkem příjmy

1 019 050

Kromě obvyklých drobných oprav a údržby vyniká nad ostatní nutnost výměny krytiny nad presbytářem kostela sv. Jiří. Ta je v havarijním stavu. Dále bychom rádi nahradili dveře bočního vchodu do kostela tak, aby už nedocházelo k  jejich prohýbání, nedostatečné izolaci vůči chladu a obtížím při odemykání a zamykání. Budeme žádat o finanční pomoc i různé instituce a také vás, kteří žijete s námi v naší farnosti při mimořádných sbírkách.

Příjmy a výdaje na tento rok činí 1.019.050,- Kč. Je to značná částka, ale věříme, že s pomocí Boží i vaší zvládneme vše tak, abychom na konci tohoto roku mohli s vděčností chválit našeho Boha za jeho dobrodiní.

P. Evžen Rakovský, SDB