Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > Svátek uvedení Páně do chrámu

Svátek uvedení Páně do chrámuDatum konání:
2.2.2020

5. 2.

Středa

Památka sv. Agáty, mučednice

6. 2.

Čtvrtek

Památka sv. Pavla Mikiho a druhů, mučedníků

9. 2.  

Neděle

5. neděle v mezidobí

                  

Bohoslužby v tomto týdnu jako obvykle

  • Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
  • Účastníci kurzu Alfa se sejdou v pondělí při hodnocení loňských setkávání. Začátek je v 19:00 v jídelně střediska mládeže.
  • Ve středu bude jednat Pastorační rada farnosti od 19:00 v budově střediska mládeže.
  • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace se zpěvy z Taizé.
  • Společenství mládeže, které se schází cca 1x za 14 dní, proběhne opět tento pátek 7. 2. od 19:00, tentokrát ve farním sále.
  • Příští neděli jste po bohoslužbě v 10:00 zváni k seznámení se s procesem vytváření Výchovně pastoračního projektu místního salesiánského díla. Setkání začne bezprostředně po mši sv. v kostele.
  • Mezi tiskovinami jsou k dispozici Diecézní zpravodaj a Farní věstník a k nahlédnutí časopis IN.
  • Má smysl žít řeholním životem ještě dnes? Jaká by měla být dnešní církev? To a ještě další jsou témata Katolického týdeníku, který doporučujeme k přečtení.
  • V kostele zůstala od konce vánoční doby dárková taška s dárkem. Prosíme, aby si ji vlastník vyzvednul.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 9. 2. 7:00PL; 9:30ER. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Výchovně pastorační projekt

pozvání k prezentaci jeho přípravy

 

V současné době připravujeme nový Výchovně pastorační projekt. Co to znamená?

Vzhledem k tomu, že se na poslání salesiánského díla v Plzni podílí řada lidí v rámci střediska a farnosti, je dobré formulovat, o co chceme v následujícím období usilovat.

Předchozí projekt byl sepsán v roce 2013. V rámci farnosti se jeho aktualizace řešila každoročně při celodenním jednání pastorační rady farnosti.

Nyní vytváříme projekt na roky 2020 – 2025. Navazujeme na to, co dobrého se tu v poslední době podařilo. Intenzivně se přípravou zabýváme v komunitě i ve středisku, ve farnosti na toto téma proběhla otevřená diskuse během svatomartinské pouti, nyní se tomu bude věnovat i nově složená pastorační rada farnosti.

Rádi bychom informovali vás všechny o tom, co se připravuje. Proto v neděli 9. února po skončení mše sv. v 10.00 připravujeme v kostele prezentaci připravovaného projektu a především priorit a cílů, které by měl projekt obsahovat. Bude také prostor k diskusi.

Budeme rádi, když se účastníte. Předpokládaná délka 30 minut.

Předem díky za váš zájem.

 

Marek Sklenář

ředitel komunity