Úvod > Ohlášky > Slavnost sv. Jana Boska

26.1.2020

Památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve

Svátek uvedení Páně do chrámu

Bohoslužby v tomto týdnu jako obvykle

• Příští neděli jste zváni po bohoslužbách na farní kávu.
  • Upozorňujeme na zajímavé články v katolickém týdeníku, pojednávající o tom, jak lépe rozumět Bohu a proč třeba studovat teologii. Minulé číslo pojednávalo o tom, jak pracovat s Božím slovem a jak rozumět Bibli.
  • V tištěných ohláškách najdete informace ohledně prázdninových farních táborů.
  • Jen při 10:00: Zveme vás po skončení bohoslužby do střediska mládeže na punč k symbolické oslavě Don Boska. Je připraven i pro řidiče.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 2. 2. 7:00MS; 9:30MP. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Nabídka letních táborů v roce 2020

Pro děti a mladé lidi především z naší farnosti připravujeme na léto následující akce. Věkové kategorie jsou orientační a v případě potřeby je možné se domlouvat na výjimkách. Kromě rekreace mají tábory podpořit také růst ve víře a vzájemné vztahy mezi věřícími vrstevníky.

Oproti předchozím letům dochází v konceptu k několika změnám:

- dosavadní farní tábor je rozdělen podle věku na dva tábory, které se uskuteční ve stejném termínu,

- ministrantský tábor pro dosavadní skupinu se neuskuteční – mladší mohou využít Farní tábor nebo Kompot, pro starší je určena Expedice Sázava.

Farní tábor

Tábor pro kluky i děvčata ve věku cca 8 – 12 let v Zásmukách (u Kolína).

Termín: 19. – 26. 7.

Hlavní vedoucí: Josef Převor

Tým (zatím): Filip Mareš, Renata Šilhánková, Matouš Beránek, Bětka Váňová, Václav Škoda, Jiří Škoda

Kompot

Tábor pro kluky i děvčata ve věku cca 12 – 16 let v Caparticích (pod Čerchovem).

Termín 19. – 26. 7.

Hlavní vedoucí: Marek Sklenář

Tým: Vítek Šilhánek, Štěpánka Urbánková, Denisa Michálková

Expedice Sázava

Akce pro mladé muže od cca 14 let navazuje na předchozí Expedice Tatry a Orava.

Termín: 17. – 23. 8.

Nejprve budeme splavovat Sázavu, pak navážeme pěším putováním. Cestou nás bude provázet příběh P. Josefa Toufara. Navštívíme místa s ním spojená.

Tým: Josef Převor (hl. vedoucí), Martin Poláček, Marek Sklenář, Filip Mareš

Ministranti

Pro nově vzniklou skupinu malých ministrantů se pravděpodobně uskuteční víkendová akce. Informace budou k dispozici později.

Přihlašování na tábory:

Tábory budou zveřejněny na www.sapes.cz od 3. 2. Přihlašování od 10. 2. 2020.