Úvod > Ohlášky > Svátek Křtu Páně

Svátek Křtu Páně

9.1.2021

Sv. Hilaria, biskupa a učitele církve

Bohoslužby v tomto týdnu jsou uvedeny na nástěnce, webu a v tištěných ohláškách.

• Dnešním dnem končí doba vánoční. Aktuálně platí, že při bohoslužbách v Lobzích může být 20 účastníků a v kostele sv. Jiří nejsou mše sv. do odvolání.

Bohoslužby budou takto:

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí, středa, čtvrtek a pátek

Jako obvykle

So  16. 1.

8:00 (v kostele)          18:00

Ne  7. 1.     2. neděle v mezidobí

7:30   09:00   10:30   18:00

není

• Tabulky k přihlášení jsou na webových stránkách farnosti. Přihlašování začne od nedělního rána. Ve všední dny se není třeba k účasti na mši sv. hlásit. Na bohoslužby v sobotu večer a v neděli je nutné se přihlásit. Ti, kdo nemají přístup na internet, mohou zavolat nebo poslat SMS moderátoru farnosti.
  • Příležitost ke svátosti smíření je před každou nedělní mší sv. a před večerními bohoslužbami ve všední dny. Zpovídající je uveden na informačním listu na zpovědnici.
  • Od dnešního dne začíná Alianční týden modliteb za jednotu křesťanů. Protože není možný obvyklý způsob, modlitby jsou připraveny pro internetové vysílání. Každý den v tomto týdnu se od 18:00 můžete připojit k  modlitbě, poslechu Božího slova a zamyšlení společně s ostatními křesťany z plzeňské ekumény. Zahajovací bohoslužba měla být dnes v našem lobezském kostele. Službu kazatele přijal Karel Řežábek. Na webu farnosti a YT kanále je odkaz ke zhlédnutí této bohoslužby. Tyto bohoslužby nahradí v tomto týdnu modlitební večery, které připravují naší farníci.
  • Letošní tříkrálová sbírka byla zahájena jinou formou, než jsme každoročně zvyklí. Nemůžeme vyrazit s koledníky do ulic. Proto je možné přispívat buď pomocí DMS, bankovním převodem nebo s využitím platební aplikace na stránkách www.trikralovasbirka.cz. Pro ty, kdo dávají přednost hotovostnímu příspěvku, je k dispozici kasička v kostele v Lobzích. Sbírka bude probíhat do 24. 1. 2021. Aktuální informace jsou na webu farnosti, na farních facebookových stránkách a v tištěných ohláškách.
  • Prosíme o pomoc s roznesením letáčků s konkrétními informacemi o způsobu darování v naší diecézi. Tyto letáčky jsou k dispozici u tištěných ohlášek. Vezměte si potřebné množství pro jejich rozdání ve svém panelovém nebo bytovém domě. Děkujeme za zapojení se.

Modlitba za pomoc při pandemii:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!