Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. neděle po Narození Páně

2. neděle po Narození PáněDatum konání:
2.1.2021

6. 1.

Středa

Svátek Zjevení Páně

10. 1.

Neděle

Svátek Křtu Páně

Bohoslužby v tomto týdnu jsou uvedeny na nástěnce, webu a v tištěných ohláškách.

  • Aktuálně platí, že při bohoslužbách v Lobzích může být 20 účastníků a v kostele u sv. Jiří nejsou mše sv. do odvolání.

Bohoslužby budou takto:

Datum

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí, středa, čtvrtek a pátek

Jako obvykle

 

So  9. 1.   

8:00 (v kostele)          18:00

 

Ne  3. 1.     Svátek Křtu Páně

7:30   09:00   10:30   18:00

není

  • Tabulky k samostatnému k přihlášení jsou na webových stránkách farnosti. Přihlašování začne od nedělního rána. Ve všední dny se není třeba k účasti na mši sv. hlásit. Na bohoslužby v sobotu večer a v neděli je nutné se přihlásit. Ti, kdo nemají přístup na internet, mohou zavolat nebo poslat SMS moderátoru farnosti.
  • O Vánocích se konaly sbírky kromě farních také účelové:
  • na Salesiánskou provincii: 8.137,- Kč
  • v ostatní sváteční dny bylo celkem vybráno: 13.452,- Kč.
  • na biblický apoštolát: 2.963,- Kč

Děkujeme srdečně za vaše dary. Díky také vám, kteří posíláte své finanční příspěvky na provoz farnosti pravidelně bezhotovostně, anebo je přinášíte samostatně v hotovosti. Díky nim naše farnost patří mezi soběstačné a zajištěné. Zprávu o hospodaření farnosti za rok 2020 zveřejníme po uzavření účetnictví na konci března.

  • Na slavnost Zjevení Páně budeme světit vodu, křídu a kadidlo. Vzhledem k platným nařízením zůstanou požehnané předměty jen pro potřeby kostela.
  • Prosíme o zapojení se do úklidu v kostele. Skupiny farníků, které mnoho let obětavě udržovaly náš kostel, je třeba posílit. Jde o třiceti minutový úklid kostela ve čtyřčlenných skupinách jednou za dva měsíce.
  • Tiskoviny, které jsou vzadu v kostele, jsou volně k rozebrání.
  • Tříkrálová sbírka Letošní tříkrálová sbírka proběhne trochu jinou formou, než jsme každoročně zvyklí. Po dobu platnosti stupně 5 protiepidemické stupnice nemůžeme vyrazit s koledníky do ulic. Proto je možné přispívat buď pomocí DMS, bankovním převodem nebo s využitím platební aplikace na stránkách www.trikralovasbirka.cz. Současně jednáme o možnosti umístění tří stacionárních kasiček na území naší farnosti pro ty, kdo dávají přednost hotovostnímu příspěvku. Sbírka bude probíhat do 24. 1. 2021. Bližší a hlavně aktuální informace se dozvíte v nejbližších dnech na webu farnosti nebo na jejích facebookových stránkách, případně v ohláškách v příštích týdnech.

 

Modlitba za pomoc při pandemii:

 

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

 

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!