Úvod > Ohlášky > Slavnost Všech svatých

Slavnost Všech svatých

31.10.2020

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

Památka sv. Karla Boromejského, biskupa

• Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání. Kostel v Lobzích je otevřen k individuální návštěvě a možnému přijetí svátostí v termínech uvedených v tabulce na kostele a na webu.
  • V naší farnosti je slavena nedělní bohoslužba v 10:00 v Lobezském kostele. Je neveřejná, ale můžete ji sledovat přes You Tube kanál. Na webu farnosti najdete odkaz na ni a na další podpůrné programy.
  • Salesiáni jsou v karanténě z důvodu kontaktu s nemocným na koronavir. Ve středu je možné jen podávání sv. přijímání a doufáme, že od pátku pak bude možné udílet i svátost smíření.
  • Připojme se také k modlitbám růžence s celou církví a modlitbám z našich rodin přes internet v pondělí, čtvrtek a sobotu.
  • Jak prožít v letošním roce svátek Všech svatých a "Dušičky" mohou rodiny s dětmi podle připraveného programu, který je umístěn na webu a nástěnce farnosti. V neděli 1. 11. 2020 bude od 16.30 připravené krátké lampionové putování. Začátek je u nové lávky u sv. Jiří, trasa je dlouhá cca 500 m,  je na ní 5 zastávek. Každá rodina si může cestu projít individuálně. Stanoviště budou sklizena až 3. 11. dopoledne. Sebou lampionek/lucerničku a hřbitovní svíčku.
  • Připomínáme těm, kdo sledují bohoslužby přes internet nebo přenášené televizí Noe, že mohou přijít v neděli i ve všední dny ke svatému přijímání do kostela v Lobzích. Sledování mše sv. je přínosné a povzbuzující. Přijetí Krista osobně v eucharistii je ale nenahraditelné. Proto přijďte a přijměte Ježíše pod způsobou chleba, jako pokrm, který posiluje a prohlubuje náš vztah k němu.
  • Pokud byste potřebovali z důvodu omezení pandemie pomoc, obraťte se s konkrétními potřebami na moderátora farnosti, který případně s dalšími farníky zajistí řešení.
  • Na webových stránkách najdete odkazy na podněty k osobnímu nebo rodinnému prožívání neděle, bohoslužeb, modliteb a duchovních povzbuzení.
  • Katolický týdeník je možné zdarma stáhnout z jejich webových stránek. V aktualitách je elektronický odkaz na stránky ke stažení.
  • Na webu farnosti, v tištěných ohláškách a na nástěnce jsou popsány možnosti, jak letos za mimořádných okolností (např. po celý měsíc listopad) získat plnomocné odpustky.

Možnost získání plnomocných odpustků:

Letos je možné získat plnomocné odpustky pro duše zesnulých po celý listopad.

Jednotlivé možnosti

Odpustky, které je běžně možné získat od 2. listopadu spojené s návštěvou kostela, je letos možné získat kterýkoli den měsíce listopadu podle vlastní volby. Podmínky:

v daný den

- návštěva kostela nebo kaple,

- modlitba Otčenáš,

- modlitba Věřím,

- modlitba na úmysl Svatého Otce,

- vyloučení sebemenšího zalíbení v hříchu,

- svaté přijímání;

a v okruhu těchto dní svátost smíření.

2.

Odpustky, které je běžně možné získat v dušičkovém týdnu od 1. do 8. listopadu spojené s návštěvou hřbitova, je letos možné získat kterýchkoli osm dní od 25. 10. do 30. 11. dle vlastní volby. Podmínky:

v daný den

- návštěva hřbitova,

- modlitba za zesnulé,

- modlitba na úmysl Svatého Otce,

- vyloučení sebemenšího zalíbení v hříchu,

- svaté přijímání;

a v okruhu těchto dní svátost smíření.

3.

Ti, kdo nemohou do kostela či na hřbitov (nemoc, stáří, karanténa) mohou získat odpustky doma před zobrazením Krista nebo Panny Marie. Podmínky:

- v duchu se připojit k těm, kdo navštěvují kostel či hřbitov,

- zříci se jakéhokoli hříchu,

- vzbudit úmysl přijmout eucharistii, vykonat zpověď a pomodlit se za Svatého Otce jakmile to bude možné,

- pomodlit se za zemřelé (breviář, růženec, korunku, četbou Písma) nebo vykonat skutek milosrdenství spojený s obětováním svých těžkostí Bohu.

Modlitba za pomoc při pandemii:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!