Úvod > Ohlášky > 32. neděle v mezidobí

Svátek Posvěcení lateránské baziliky

Památka sv. Lva Velikého, papeže

Památka sv. Martina, biskupa

Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka

Památka sv. Anežky České, panny

33. neděle v mezidobí

V kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnost

• Salesiáni ukončili karanténu a opět poskytují služby odpovídající současné situaci. Kostel je otevřen přes týden kromě úterka. Nabídka přijímání svátostí dle rozpisu na webu, na nástěnce nebo informační tabuli v kostele.
  • Připojme se také k modlitbám růžence a večerních chval z našich rodin přes internet v pondělí, čtvrtek a sobotu.
  • Připomínáme těm, kdo sledují bohoslužby přes internet nebo přenášené televizí Noe, že mohou přijít v neděli i ve všední dny ke svatému přijímání do kostela v Lobzích. Sledování mše sv. je přínosné a povzbuzující. Přijetí Krista osobně v eucharistii je ale nenahraditelné. Proto přijďte a přijměte Ježíše pod způsobou chleba, jako pokrm, který posiluje a prohlubuje náš vztah k němu.
  • Katolický týdeník je možné mimořádně zdarma stáhnout z jejich webových stránek.
  • Pokud byste potřebovali z důvodu omezení pandemie pomoc, obraťte se s konkrétními potřebami na moderátora farnosti, který případně s dalšími farníky zajistí řešení.
  • Jsme zváni zapojit se k veřejné připomínce všech lidí pronásledovaných pro víru, a to dne 25. listopadu 2020 prostřednictvím iniciativy „Červená středa“. Symbolem akce je červené světlo připomínající krev trpících. Vzpomeňme alespoň modlitbou na všechny pronásledované.
  • V neděli 15. listopadu se měla konat pouť v naší farnosti. Letošní pouť nemůžeme prožít fyzicky společně. Poutní mši sv. bude sloužit otec biskup Tomáš Holub. Po mši sv. bude jeho přednáška na téma: Život křesťana v pandemické a popandemické době. Obojí bude vysíláno živě přes stream. Z tohoto důvodu nebude bezprostředně po mši sv. podáváno příchozím svaté přijímání, ale jen odpoledne od 14:00 do 15:30.

Současná opatření:

• Od pondělí do soboty v čase 9:00 – 18:00 je otevřeno zádveří kostela k osobní modlitbě.
  • Podávání sv. přijímání a možnost přijetí svátosti smíření je možné takto:

V neděli

Průběžně

V pondělí, čtvrtek a sobotu

Po telefonickém kontaktu moderátora farnosti.

Ve středu a pátek

Průběžně

V neděli 15. 11. 2020 bude sv. přijímání podáváno

jen v čase 14:00 – 15:30

Pro aktuální informace, prosíme, sledujte informační kanály:

Webové stránky farnosti:   www.sdbplzen.cz;

Facebook:   Salesiánská farnost Plzeň - Lobzy

YouTube kanál:   Farnost Plzeň Lobzy

Modlitba za pomoc při pandemii:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!