Úvod > Ohlášky > 30. neděle v mezidobí

Svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů

Památka blahoslaveného Michala Ruy, salesiána kněze

Slavnost Všech svatých

Na základě nařízení vlády ČR jsou  bohoslužby ve Farnosti Plzeň Lobzy od 22. 10. 2020 zrušeny do odvolání. Kostel v Lobzích je otevřen k individuální návštěvě a možnému přijetí svátostí v termínech uvedených v tabulce.

V naší farnosti je slavena nedělní bohoslužba v 10:00 v Lobezském kostele. Je neveřejná, ale můžete ji sledovat přes You Tube kanál. Na webu farnosti najdete odkaz.

Připojme se také k modlitbám růžence s celou církví a modlitbám z našich rodin přes internet v pondělí, čtvrtek a sobotu.

• Od pondělí do soboty v čase 9:00 – 18:00 bude otevřeno zádveří kostela k osobní modlitbě.
  • Ke svatému přijímání a ke zpovědi je možné přistupovat takto:

V neděli

Průběžně

V pondělí, čtvrtek

a sobotu

Po telefonickém kontaktu moderátora

farnosti.

Ve středu a pátek

Průběžně

• Doba nouzového stavu je pro mnohé zatěžkávací zkouškou. Nebojme se ji ale i využít pro růst naší víry. Je více možností, jak posílit svoji víru. Mnozí sledujete bohoslužby přes internet nebo přenášené televizí Noe. Nabízíme vám k tomu možnost přijít každý den ke svatému přijímání do kostela v Lobzích. Sledování mše sv. je přínosné a povzbuzující. Přijetí Krista osobně v eucharistii je ale nenahraditelné. Pokud je vám to jen trochu možné, přijďte a přijměte Ježíše pod způsobou chleba, jako pokrm, který posiluje a prohlubuje náš vztah k němu. Jsme tu pro vás a je možné nás kontaktovat i mimo uvedené termíny. Využijte také nabídky otevřeného kostela k osobní modlitbě.
  • Také letos proběhne 2. listopadu akce Svíce pro naše zemřelé. Letos je její program ovlivněn epidemiologickými opatřeními. Biskup Tomáš Holub bude v den Památky všech zemřelých sloužit bohoslužbu. Ta bude streamována na sociálních sítích a na diecézním webu. V rámci bohoslužby zazní, kromě duchovního slova, také varhanní hudba.Od pondělí 26. 10. je možné vhazovat lístečky se jmény svých blízkých zemřelých nebo s prosbami do uzamčené pokladničky u plzeňského andělíčka, který je vnější součástí katedrály sv. Bartoloměje. 2. listopadu biskup Tomáš předá první část těchto lístečků bratřím trapistům, kteří se budou za prosby a naše zemřelé modlit. Lístečky může široká veřejnost nosit k andělíčkovi až do neděle 8. listopadu. U andělíčka může také každý symbolicky zapálit  svíčku. Zvána je široká veřejnost.
  • Pokud byste potřebovali z důvodu omezení pandemie pomoc, obraťte se s konkrétními potřebami na moderátora farnosti, který případně s dalšími farníky zajistí řešení.

Výzva biskupů k modlitbě růžence.

„Modlitba růžence je mocným, a přitom snadno dostupným prostředkem, který je vždy k dispozici. Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20.00 hodin, ať sami či společně v rodinách.“

Modlitba za pomoc při pandemii:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!