Úvod > Ohlášky > Slavnost Nejsvětější Trojice

7.6.2020

Slavnost Těla a Krve Páně

Památka sv. Antonína z Padovy, kněze a učitele církve

• Děkujeme těm, kteří se zapojili do postní sbírky na podporu potřebných z programu Střecha Salesiánského střediska. Vybralo se 7.100,- Kč a 2,70 Euro.
  • Příští neděli budou bohoslužby v mimořádném režimu čtyř bohoslužeb. To znamená, v Lobzích budou mše sv v 7:30, v 9:00 i v 10:30. U sv. Jiří jako obvykle. Režim čtyř bohoslužeb zachováme do konce června, pokud se podstatně nezmění současná situace.
  • Z bohoslužby v 9:00 a v 10:30 přenášíme obraz i zvuk mimo kostel.
  • Mše sv. pro maminky s malými dětmi bude ve středu od 9:30 v kostele.
  • Ve čtvrtek na slavnost Božího Těla budou v Lobzích bohoslužby v 8:00 a v 18:00.
  • Noc kostelů se letos koná v pátek 12. června. V naší farnosti se ale neuskuteční. Páteční večer tak mohou mnozí využít k prohlídce některých i nekatolických plzeňských kostelů.
  • Na příští víkend 12. – 14. 6. připravujeme pro mládež Předprázdninový impuls – duchovní obnovu i s dalším programem – který se uskuteční v klášteře v Zaječově. Přihlaste se, prosíme, co nejdříve, nejlépe ještě dnes přes www.sapes.cz. Více informací u Marka Sklenáře.
  • Na Prokopskou pouť 28. června připravujeme prozatím alespoň volejbalový turnaj. Podrobnosti jsou na vývěsce a v tištěných ohláškách. Přijďte oslavovat mší sv. i sportem.

• Kronavirová krize nám přinesla mnoho nepříjemností, ale také otevřela témata, která jsou velmi důležitá pro další život naší místní církve. V době, kdy jsme nemohli prožívat společně setkání s Kristem, jsme prostřednictvím internetového vysílání byli propojeni virtuálně. Ve svůj čas to bylo nesmírně povzbudivé a přínosné. Kromě nedělních bohoslužeb jsme mohli být několikrát v týdnu společně u modlitby z rodin naší farnosti. Všem aktivním, kteří se do modliteb a jejich přenosů zapojili, patří velké díky. Zvláště chci poděkovat Janovičovým, kteří po tři měsíce každou neděli zajišťovali internetový přenos. Pro naprostou většinu z nás to byly nové zkušenosti a prožitky. Vidíme jako potřebné tuto zkušenost reflektovat a v budoucnu i vzájemně sdílet. Ať už společně s pastorační radou farnosti nebo prostřednictvím farních diskusí.
  • V tuto chvíli je možné i přes hygienická opatření bez dalších omezení přicházet na bohoslužby. Rádi bychom, aby se posílilo vědomí bytostné potřeby setkání se s živým Kristem a také setkávání nás, kteří sdílíme svou víru. Proto nedělní bohoslužbu v 9:00 už nepřenášíme přes internet. Jak využijeme internetové vysílání a co nabídneme pro utváření živého společenství a pro prohloubení víry v budoucnu, o tom budeme jednat společně s pastorační radou farnosti.
  • Velký dík všem, kdo se zapojili do přípravy dnešní bohoslužby. Díky za to, že jste přišli i přes deštivou předpověď. Prosme vytrvale Pána o potřebný déšť.
  • Prosíme zvláště mladší o pomoc s úklidem židlí a laviček po této bohoslužbě.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 14. 6. 7:00ER; *8:30ER; 10:00MP. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem. (* před mší sv. v 9:00)

VOLEJBALOVÝ TURNÁJEK V RÁMCI POUTI SV. PROKOPA 28.6.2020 od 12:30 h

Všechny Vás srdečně zveme na Volejbalový turnaj ne – jen pro aktivní volejbalisty, ale pro všechny a to i jednotlivce, kteří mají chuť si společně zasportovat. Jedná se o ryze amatérský turnaj, jehož hlavním cílem je potkat se, společně si zasportovat a užít si mnohé úsměvné situace volejbalového turnaje a tím společně osalvit pouť. Doražte i vy co si chcete zahrát a nemáte nikoho dalšího – na místě složíme další týmy!!!

Kdy: 28.6.2019 od 12:30

(sraz zájemců o hru od 12:15)

Věk hráčů: 12 – 99 let (ostatní nechť fandí)

Složení týmů: ideálně 6 hráčů (ideálně 2 hráčky v každém týmu)

Přihlášení celých týmů: Preferujeme týmy z farnosti a střediska!!!

Do 19.6.2019 na sasekv@plzen.eu!!!

Na co se můžete těšit:

• Nezapomenutelná atmosféra
  • Společné setkání s farníky nejen v kostele, ale i na hřišti
  • Ocenění pro každého hráče (minimálně potlesk J)
  • A mnoho dalšího

Bližší informace a přihlášení: Vašek Šašek (725 787 719 i WhatsApp, sasekv@plzen.eu)