Úvod > Ohlášky > Slavnost Nejsvětější Trojice

Slavnost Těla a Krve Páně

Památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka

V kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnost

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

• Sbírka minulou neděli na potřeby Salesiánské provincie Praha vynesla 5.980,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Biskup Tomáš Holub si přeje, abychom se sešli ke slavení čtvrteční slavnosti Božího Těla do kostela k Dominikánům na Slovany. Mše sv. začne v 18:00 a po ní bude eucharistický průvod se čtyřmi zastaveními.
  • Biblická hodina tento týden nebude.
  • Zveme ministranty na poslední setkání v tomto školním roce od pátku 21. 6.
  • Školáky zveme na další přespávací akci BNW, která proběhne 22. – 23. 6. Přihlašování probíhá přes Sapes.
  • Při Prokopské pouti příští neděli bude naším hostem při mši sv. v 10:00 P. Vojtěch Sivek. Tradičně bude následovat poutní oběd, program pro děti a volejbalový turnaj. Na něj se můžete přihlásit Vašku Šaškovi. Přijít ale může každý, kdo si chce zahrát. Více na plakátku ve vývěsce nebo webu farnosti.
  • Příští neděli vykonáme sbírku na investice naší farnosti. Proběhla generální oprava bytu za 240 tis. Kč. Jsme jeho spoluvlastníky a nyní jej pronajímáme. Byla provedena výměna Elektronického zabezpečovacího zařízení v kostele za 54 tis Kč a stříšky nad chodbou k sakristii, při spoluúčasti farnosti 10 tis. Kč. Prosíme tedy o vaši podporu.
  • V tištěných ohláškách najdete předběžnou nabídku kroužků SaSM na příští školní rok.
  • V tomto roce si připomínají 30. výročí kněžského svěcení dva spolubratři z naší komunity: Evžen Rakovský a Pavel Lepařík. Spolu s nimi si toto jubileum připomíná také P. Michal Kaplánek, který od 1. srpna 1989 působil v Plzni. Z jeho iniciativy si chceme připomenout toto výročí spolu s Vámi. Proto Vás zveme na mši svatou do kostela sv. Martina a Prokopa, v sobotu 29. června 2019 v 10:30 hod. P. Michal také zve pamětníky na vzpomínkové setkání, které se koná tentýž den odpoledne v Meditační zahradě v Doudlevcích od 15 hodin.
  • Z Noci kostelů je ještě dnes k zhlédnutí výstava obrazů našich umělců na půdě kostela. Kdo máte zájem, přijďte se podívat.
  • Otec biskup Tomáš Holub zveřejnil jmenování P. Jakuba Holíka generálním vikářem pro plzeňskou diecézi od 1. 9. 2019. Jeho životopis naleznete na webových stránkách Biskupství plzeňského.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – PL;  Ne 23. 6. 7:00ER;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.