Úvod > Ohlášky > Svatoprokopská pouť

Slavnost Narození svatého Jana Křtitele

Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

• Dnes byla sbírka na úhradu investic naší farnosti. Díky za vaše dary.
  • Jste zváni na besedu s misionářkou Jarkou Chorovskou, salesiánkou, působící ve Venezuele na úterní večer k salesiánkám na Křimické od 18:00.
  • Děti jsou zvány tento pátek na Pohádkové náměstí. Podrobnosti najdete na vývěsce.
  • Zveme vás k oslavě třicátého výročí kněžství tří salesiánů na svatou do kostela sv. Martina a Prokopa v sobotu 29. června 2019 v 10:30 hod. P. Michal Kaplánek také zve pamětníky na vzpomínkové setkání, které se koná tentýž den odpoledne v Meditační zahradě v Doudlevcích od 15 hodin.
  • U tiskovin najdete pozvánky na Kurz Alfa. Jde o výbornou příležitost zastavit se, zamyslet se nad základními tématy křesťanství a zároveň diskutovat o těchto věcech. Jde o deset pondělních večerů, při nichž je společná večeře, přednáška a diskuse. Začíná od 30. září, pokud se přihlásí dostatek zájemců. Více informací najdete v tištěných ohláškách. Termín přihlášení je do konce srpna.
  • Od příštího víkendu začínají prázdniny. Přejeme vám požehnané dny odpočinku a nabrání nových sil.
  • Rodičům dětí ve věku od 4 do 10 let sdělujeme, že se připravuje nová schólička. Více se můžete dočíst v tištěných ohláškách s tím, že první zkouška pod vedením Kristýny Fialové začíná 6. září od 16:30 v jídelně SaSM.
  • Děkujem všem, kdo se zapojili do přípravy dnešní pouti. Ať vám za vše doplatí dobrý Pán.
  • Po poutím obědě, na který jste zváni, je od 12:30 připravena beseda s Vojtou Sivkem na téma: „Jak se připravit na rozhovor o víře s lidmi, kteří nás znají, ale moc se o ní nebavíme?“ v místnosti K1 ve 3. patře SaSM. Dětem začíná program po obědě od 12:15. Sraz je před vchodem do kostela.
  • Děkujeme Vojtovi Sivkovi za ochotu přijet mezi nás a prožít s námi dnešní pouť.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – PL;  Ne 30. 6. 7:00ER;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Kurz alfa

Alfa nabízí příležitost prozkoumat křesťanskou víru. Trvá zpravidla deset až jedenáct týdnů. Každé setkání se zabývá některým tématem spjatým s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. Alfa probíhá po celém světě. V zásadě mají společné tři věci: společné jídlo, promluvu a rozhovor o tématu.

Večeře  Každé setkání začíná společným jídlem, které dává účastníkům kurzu příležitost vzájemně se seznámit.

Promluva  Seznamuje s tématem večera. Na promluvu navazuje diskuse ve skupinkách.

Diskuse  Naslouchejte, diskutujte, objevujte. Zeptat se můžete na cokoliv, žádná   otázka není ani nemístná ani nevhodná.

"Co Alfa nabízí a co přitahuje tisíce lidí, je v dnešní společnosti ojedinělá nabídka – diskuze otázek tak zásadních, jako je smysl života." The Guardian, Londýn

Jak vypadá setkání kurzu?

Každé setkání začíná občerstvením, které vytváří prostor k seznámení se s ostatními účastníky kurzu. Následuje krátká promluva a pak je prostor k diskusi. Během diskuse má každý účastník možnost položit otázku či sdílet vlastní zkušenosti.

Jak dlouho kurz trvá?

Začínáme úvodním seznamovacím setkáním. V našem případě se bude jednat o deset pondělních večerů. Součástí kurzu je také víkendový nebo jednodenní výjezd zhruba v polovině kurzu.

O čem se mluví během promluv?

Každé setkání se zabývá jedním ze základních témat křesťanské víry. O tématu se pak diskutuje ve skupince.

Některá z témat pro představu:

Kdo je to Ježíš? Proč Ježíš zemřel? Jak získat víru? Proč a jak se modlit?

Proč a jak číst Bibli? Jak nás Bůh vede? Jak prožít zbytek života co nejlépe?

Jak odolat zlému? Proč a jak mluvit o víře? Uzdravuje Bůh i dnes? A co církev?

Tématem víkendu je Duch svatý.