Úvod > Ohlášky > Slavnost Ježíše Krista Krále

1.12.2019

Svátek sv. Ondřeje, apoštola

1.    neděle adventní

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

• Sbírka minulou neděli na biblické dílo vynesla 8.170,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Dnes se konají volby do pastorační rady farnosti. U tiskovin je umístěna schránka, kam můžete vložit vyplněný volební lístek. Voleb se mohou zúčastnit ti, kterým je k dnešnímu dni alespoň šestnáct let. Děkujeme, že se voleb zúčastníte.
  • K dispozici u tiskovin je Salesiánský kalendář na příští rok.
  • Doporučujeme vám k přečtení kvalitní články v Katolickém týdeníku. V kostele totiž občas zůstává nerozebráno i několik výtisků.
  • V Plzni bude připomínka všech pronásledovaných pro víru ve středu v 18:30. Začne u vchodu do katedrály modlitbou za pronásledované, následně půjde průvod s červenými svícemi do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde bude vzpomínka zakončena slavením mše sv. od 19:00. Jste zváni k účasti.
  • Od příští neděle začíná Advent. K jeho dobrému prožití nabízíme publikace Adventní průvodce, který si můžete rozebrat u tiskovin.
  • Příští neděli budou při bohoslužbách v Lobzích a u sv. Jiří požehnány adventní věnce.
  • Na první adventní neděli se uskuteční v naší farnosti obřad přijetí do katechumenátu. Při mši sv. v 10:00 bude přijato sedm kandidátů. Na přijetí křtu se připravují již delší dobu. Je to pro farnost mimořádná událost. Můžeme využít této situace k vzájemnému představení a seznámení se s katechumeny i v rámci farní kávy a diskuse po mši sv.
  • Putování za sv. Mikulášem se uskuteční ve čtvrtek 5. 12. od 16:30. Děti, které se akce zúčastní, je potřeba přihlásit přes systém SAPES do 1. 12. Více informací naleznete na webu a na nástěnce.
  • Adventní duchovní obnova v naší farnosti začíná 7. prosince od 9:00 a ukončena bude mší sv. v 12:00. Obnovu povede salesián P. Jan Ihnát a tématem je: Modlitba u Dona Boska – jakou inspirací může být pro nás? Rodičům dětí ve stáří od 4 let nabízíme hlídání dětí. Kontaktní osobou je salesián Jožka Převor.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 1. 12. 7:00 – PL; 9:30U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.