Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 1. adventní neděle

1. adventní neděleDatum konání:
1.12.2019

3. 12.

Úterý

Památka sv. Františka Xaverského, kněze

6. 12.

Pátek

Připomínka sv. Mikuláše, biskupa

7. 12.

Sobota

Památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve

8. 12.

Neděle

2. neděle adventní

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

Pouze v sobotu bude rorátní mše sv. již v 7:45 v kostele, ranní chvály nebudou.

 • Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
 • Po mši sv. v 10:00: Můžeme využít této situace k vzájemnému představení a seznámení se s katechumeny při farní diskusi po mši sv. Příští neděli na ranní mši sv. v Lobzích vstoupí do katechumenátu Blanka a Jana Rotenbornovy, které se dnešního obřadu nemohly zúčastnit.
 • Putování za sv. Mikulášem se uskuteční ve čtvrtek 5. 12. od 16:30. Mnoho rodičů ještě neodevzdalo přihlášku nebo příspěvek. Prosíme, abyste tak udělali nejpozději do pondělního dopoledne.
 • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace.
 • Každou adventní sobotu zazní roráty v kostele sv. Martina od 7:45. Mše sv. nebudou v kapli střediska ale v kostele.
 • Příští neděli jste zváni na adventní koncert do kostela sv. Jiří. Od 16 hod. vystoupí smíšený pěvecký sbor Chrástochor.
 • K  dobrému prožití přípravy na Vánoce nabízíme publikace Adventní průvodce, který si můžete rozebrat u tiskovin.
 • Rodiče upozorňujeme na nabídku časopisu IN pro dospívající dívky. K nahlédnutí jsou u tiskovin dvě čísla. Doporučujeme k objednání.
 • Adventní duchovní obnova v naší farnosti začíná tuto sobotu 7. prosince od 9:00 a ukončena bude mší sv. v 12:00. Obnovu povede salesián P. Jan Ihnát a tématem je: Modlitba u Dona Boska – jakou inspirací může být pro nás? Rodičům dětí ve stáří od 4 let nabízíme hlídání dětí. Kontaktní osobou je salesián Jožka Převor.
 • Na druhé straně tištěných ohlášek najdete výsledky voleb do PRF. Prvních sedm zvolených jsou zároveň členy nové PRF. První setkání se uskuteční 18.12.2019.
 • V tištěných ohláškách se můžete seznámit s těmi, kdo tuto neděli vstoupili do katechumenátu v naší farnosti.
 • Pro mládež připravujeme Adventní zastavení (duchovní obnova). Uskuteční se v neděli 15. 12. od 15.00 do 20.00 v budově střediska. Kdo se chce účastnit, ať dá předem vědět Marku Sklenářovi nebo Jožkovi Převorovi.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 8. 12. 7:00 – ER; 9:30U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 Volby do pastorační rady 2019 – Výsledky
Děkujeme všem, kteří se zapojili do hlasování při volbách do pastorační rady naší farnosti. Ke čtyřem zvoleným členům byli jmenováni další tři farníci podle pastoračního záměru naší farnosti a zároveň podle počtu získaných volebních hlasů. Prosíme o modlitbu za nové členy, abychom společně přemýšleli, hledali a nacházeli to, kterým směrem se má naše farnost ubírat.

Jméno
pořadí
Počet hlasů

Vojtěch Šilhánek
1
87

Emil Kuchta
2
73

Pavel Říha
3
61

Eva Turková
4
60

Dušan Váňa
5
51

Vítek Šilhánek
6
51

Jana Gregorová
7
49
Petr Němeček
8
44
Alice Urbánková
9
43
Pavel Růžička
10
40
Petr Purkart
11
37
Ludmila Němečková
12
36
Luboš Sýkora
13
27

 

Katechumenát
Již několik měsíců se připravují na svůj křest ti, kteří tuto neděli vstoupili do stavu katechumenů. Mnozí více než rok. Tímto krokem se veřejně rozhodli stát se křesťany. Jejich rozhodnutí bude završeno o Velikonocích, kdy o Velikonoční Vigilii přijmou iniciační svátosti. Tak se završí toto období. Krátce se nám představí a my je můžeme doprovázet svou modlitbou, aby jejich život víry byl plný radosti a dál rostl. Jsou to tito katechumeni:

Aneta Vlnařová

Anežka Švecová

Blanka Rotenbornová

Jana Rotenbornová

Marie Setikovská

Ivo Sedláček 

Jiří Hamerník