Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > Slavnost Ježíše Krista Krále

Slavnost Ježíše Krista KráleDatum konání:
25.11.2018

29. 11.

Čtvrtek

Svátek sv. Ondřeje, apoštola

1. 12.

Sobota

sv. Edmunda Kampiána, kněze

2. 12.

Neděle

1.    neděle adventní

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle

 • Sbírka minulou neděli na potřeby Biblického díla vynesla 8.820,- Kč. Díky za vaše dary.
 • V pondělí v 19:00 se v učebnách biskupství Plzeňského bude konat přednáška P. Vojtěcha Kodeta na téma Tajemství Božího království, na kterou jste zváni.
 • V souvislosti s prvním výročím úmrtí Marie Helmové jste zváni ve středu 5. prosince do kostela na Františkánské ulici v 17 hod. ke slavení vzpomínkové mše sv. spolu s biskupem Františkem Radkovským.
 • V pátek jste zváni na tradiční Zpívanou, která začíná v 19:00 ve farním sále.
 • Příští neděli začíná doba adventní. Na začátku bohoslužeb bude žehnání adventních věnců. Při mši sv. bude sbírka na potřeby diecézní charity.
 • Po bohoslužbách příští neděle jste zváni na farní kávu a diskusi.
 • Chcete-li 5. prosince putovat s dětmi za svatým Mikulášem, prosím, přihlašujte je přes systém SAPES nebo přes recepci SaSM.
 • Zveme vás na duchovní obnovu 8.12. Obnovu povede P. Pavel Kuchař. Podněty se budou týkat otázky: K čemu je dobrá víra? Rodičům nabízíme hlídání dětí v čase trvání obnovy (+ vlastními slovy komentář: snažíte se zjistit všechno na Vánoce, uklízíte, pečete, nakupujete… na sebe samotné zapomínáme. Náš duchovní život tak dost strádá. Duchovní obnova je velmi vhodnou přípravou na svátky. Především mít čas naslouchat a být s Bohem. Vytvořit prostor pro Boží dotek).
 • Pokud máte doma nevyužité učebnice pro druhý stupeň ZŠ, ve středisku mládeže budou využity. Přinášejte je, prosím, do sakristie.
 • V tištěných ohláškách nebo na nástěnce najdete tyto podrobnější informace:

-        Podnět k farní diskusi

-        Podrobnosti k putování za sv. Mikulášem

-        Pozvánku na koncert světového kytaristy Rodriga Rdrigueze, který vystoupí v sobotu 8. 12. v kostele na Chodském náměstí.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 2. 12. 7:00PL;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Farní diskuse 2.12.2018

Po mši sv. v 7:30

Liturgie – můj příchod na bohoslužbu.

Vstupem do posvátného prostoru kostela nebo kaple vstupuji na místo intenzivní Boží přítomnosti. Co pro mne liturgický prostor znamená?

Než začne liturgie mše svaté, já sám se označuji křížem rukou, namočenou v kropence se svěcenou vodou. Co pro mne tento úkon znamená?

Ticho před bohoslužbou mne má připravit na prožití tajemství naší víry, na setkání se Spasitelem při zpřítomnění jeho tajemné smrti a vzkříšení. Jak využívám možnosti ztišení před bohoslužbou? Nebo ani nevím, co bych říkal?

 Po mši sv. v 10:00

Advent. Období před Vánocemi je každoročně stresující a časově velmi náročné. Peče se cukroví, vyrábějí se ozdoby, zhotovujeme adventní věnce. Připravujeme velmi pečlivě po materiální stránce na Vánoce. Zkusme se sdílet o své osobní nebo rodinné duchovní přípravě na oslavu narození Krista – Spasitele. Připravujeme se totiž na několikerý způsob Kristova příchodu. Čtyři adventní týdny mají svůj liturgický charakter. Je prospěšné si jeho obsah připomenout a soustředit se na podněty Božího slova.

Jakou mám zkušenost s adventními liturgickými texty?

Co bych potřeboval k dobrému prožití Adventu?

Mám zkušenost s duchovním způsobem přípravy tváří v tvář každoročním předvánočním shonu?

 

Putování za svatým Mikulášem 5. 12. 2018

Začátek putování je v 16:00 na konečné zastávky trolejbusu číslo 16 na Doubravce. Odtud společně vyjdeme a budeme se připravovat na setkání se sv. Mikulášem. Budeme se učit písničku. Důležité je nezapomenout na zvoneček, který budeme používat při písničce. A to nejdůležitější: včas se přihlásit na akci!

 

Pozvánka na adventní koncert světoznámého kytaristy Rodrigo Rodrigueze

 

V sobotou 8.12.2018 od 18:30 hod. se v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí uskuteční vyjímečný kytarový koncert. Zazní české koledy ve vlastním aranžmá umělce, latinsko-americké skladby, tradiční křesťanské písně. Rezervace vstupenek: Daniel Kuc, tel. 776 345 357