Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > Slavnost Dona Boska

Slavnost Dona BoskaDatum konání:
30.1.2021
  1. 1. – Slavnost sv. Jana Boska

3. 2.

Středa

Svátek uvedení Páně do chrámu (přeložen z 2. února)

5. 2.

Pátek

Památka sv. Agáty, panny a mučednice

6. 2.

Sobota

Památka sv. Pavla Mikiho a druhů, mučedníků

7. 2.

Neděle

5. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou uvedeny na nástěnce, webu a v tištěných ohláškách.

  • V tomto týdnu jsou změny v bohoslužbách následující:

Hromnice - svátek uvedení Páně do chrámu budeme v  naší farnosti slavit mimořádně až ve středu. Proto bude odpoledne v 16:00 bohoslužba slova pro školní děti. Ta bude přenášena v přímém přenosu na YT kanále. Večer jako obvykle v 18:00 mše sv. pro ostatní farníky. Na obě bohoslužby je nutné se přihlásit. Rodiče ať přihlašují pouze své děti. Mladší děti mohou rodiče při bohoslužbě doprovázet.

Do nedělního večera se můžete přidat k soutěži a připravit na Hromnice vlastní svíčku. Nezapomeňte svůj výtvor vyfotit a odeslat na uvedenou mailovou adresu. O svátku Hromnic budou při dětské bohoslužbě vylosováni výherci.

Při středeční večerní mši sv. budou požehnány svíce a po ní bude udělováno Svatoblažejské požehnání. To bude rovněž udělováno při ranní mši sv. ve čtvrtek.

  • Od příští neděle budou bohoslužby jedenkrát za čtrnáct dní v 10:30 zaměřené na školní děti. Rodiče ať přihlašují pouze děti. Formulář k přihlašování bude proto upravený. Na bohoslužbě mohou rodiče děti doprovázet.
  • Od slavnosti Dona Boska budeme pro vás připravovat SLOVO NA NEDĚLI a podklady pro domácí rodinné bohoslužby. Od sobotního večera bude k dispozici videonahrávka promluvy od nás salesiánů. Je to nabídka úvahy nad nedělními liturgickými texty. Lze ji využít samostatně jako povzbuzení nebo jako připravené kázání pro domácí bohoslužbu. Odkazy na NEDĚLNÍ SLOVO i DOMÁCÍ BOHOSLUŽBU najdete na webových stránkách a v ohláškách. Pro ty z vás, kdo nemáte přístup na internet, je text domácí bohoslužby vytištěný ve zjednodušené variantě u tiskovin v kostele.
  • ledna zemřela naše bývalá farnice paní  Eva Maříková. Byla v letech 1994 – 1998 starostkou místního obvodu. Ze své pozice významnou měrou podporovala rozvíjející se salesiánské dílo. Ve čtvrtek ráno bude za ni obětována mše sv.
  • V pátek se při mši sv. v 13:00 v Lobzích rozloučíme se + panem Ing. Josefem Hlavničkou. Od 12:30 do 13:00 bude příležitost přijít k individuálnímu rozloučení se zemřelým. Od 13:00 bude obřad jen pro nejbližší rodinu. Po mši sv. budou tělesné pozůstatky převezeny na hřbitov u sv. Jiří a tam uloženy k očekávání vzkříšení. Rozloučit se s ním je možné i tam.
  • Při příležitosti dnešní slavnosti vám nabízíme ke zhlédnutí film o Donu Boskovi a píseň vytvořenou k jeho oslavě. Odkazy na obojí najdete v elektronických ohláškách a na facebooku farnosti.

ODKAZ K FILMU: https://www.uschovna.cz/zasilka/HO95C3S3ZHWMR28U-AAM/

OoDKAZ K PÍSNI: https://www.youtube.com/watch?v=VkzgGMpMk-g