Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. neděle v mezidobí

3. neděle v mezidobíDatum konání:
23.1.2021

25. 1.

Pondělí

Svátek Obrácení svatého Pavla, apoštola

26. 1.

Úterý

Památka sv. Timoteje a Tita, biskupů

28. 1.

Čtvrtek

Památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitel církve

31. 1.

Neděle

Slavnost sv. Jana Boska

Bohoslužby v tomto týdnu jsou uvedeny na nástěnce, webu a v tištěných ohláškách.

  • Aktuálně platí, že při bohoslužbách v Lobzích může být 20 účastníků a v kostele sv. Jiří nejsou mše sv. do odvolání.

Bohoslužby budou takto:

Datum

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí, středa, čtvrtek a pátek

Jako obvykle

 

So  30. 1.   

8:00 (v kostele)          18:00

 

Ne  31. 1.   slavnost sv. Jana Boska

7:30   09:00   10:30   18:00

není

  • Tabulky k přihlášení jsou na webových stránkách farnosti. Přihlašování začne od pondělka. Ve všední dny se není třeba k účasti na mši sv. hlásit. Na bohoslužby v sobotu večer a v neděli je nutné se přihlásit. Ti, kdo nemají přístup na internet, mohou zavolat nebo poslat SMS moderátoru farnosti.
  • Již několik měsíců trvají omezení ohledně účasti na bohoslužbách. Tato situace se promítá i do ekonomiky farnosti. Prosíme vás o podporu formou bezhotovostního příspěvku. Je možné posílat finanční dary bankovním převodem nebo pravidelným měsíčním příspěvkem. Obojí je optimální pro daňové účely. Účet farnosti Plzeň Lobzy je: 713343361/0100 vedený u Komerční banky, a.s.
  • V současné době, kdy je povolen malý počet účastníků, nebudeme při bohoslužbách vybírat do košíků. Komu vyhovuje více forma daru v hotovosti, může přispět do pokladničky, která je na stolku s ohláškami.
  • Od dnešního dne je možno si vyzvednout v sakristii potvrzení o poskytnutí daru naší farnosti za minulý rok. Těm, na které máme mailový kontakt, pošleme potvrzení elektronicky. Děkujeme také za příspěvky při každé nedělní mši sv., které jsou anonymní. Díky tedy všem dárcům!
  • Dnes končí tříkrálová sbírka pro formu příspěvku v hotovosti. Při bohoslužbách je ještě k dispozici kasička v kostele v Lobzích. Do on-line kasičky je ale možnost přispívat do konce dubna buď pomocí DMS, bankovním převodem nebo s využitím platební aplikace na stránkách www.trikralovasbirka.cz.
  • Příští neděli oslavíme slavnost Dona Boska. Protože nelze uspořádat tradiční Karneval a ani další obvyklé aktivity, tak jsme pro vás, jako malou náhradu, připravili stopovačku. Je vhodná pro rodiny i jednotlivce. Stezka po stopách Dona Boska bude probíhat celý týden od odpoledne 25. 01. do 31. 1. 2021. První stanoviště bude před hlavním vchodem střediska (v přístřešku pro Betlém). Tam, případně na FB stránkách farnosti a střediska, získáte všechny potřebné informace.
  • Nedělní povzbuzení od salesiánů bude od příští neděle nahrazeno úvahou nad nedělními biblickými texty. Proto bude k dispozici už od soboty večer. Můžete se je zařadit i do svých rodinných bohoslužeb, pokud si při nich čtete liturgické texty dané neděle. 
  • Zemřel pan ing. Josef Hlavnička čas a den pohřbu bude upřesněn.

 

 

HROMNIČKOVÁ   SOUTĚŽ

 

Milé děti, milí rodiče,

rádi bychom Vás pozvali k soutěži v souvislosti s blížícími se Hromnicemi.

Hromnice jsou svátkem Uvedení Páně do Chrámu a slavíme je 2.2. Připomínáme si ten den událost, kdy Maria s Josefem přinesli miminko Ježíška do jeruzalémského Chrámu, aby ho zasvětili Bohu. Tam potkali starého proroka Simeona, který v Ježíši poznal Božího syna a nazval ho „světlem k osvícení pohanů“. Toto světlo si lidé začali na Hromnice připomínat svíčkou „hromničkou“, která se ten den žehnala v kostele a lidé si ji pak zapalovali v těžkých chvílích, třeba při bouřce.

Na připomínku Hromnic vás letos chceme pozvat k hromničkové soutěži. Zkuste si se svými rodiči připravit na Hromnice vlastní svíčku. Můžete si ji třeba přímo vyrobit ze včelího vosku nebo koupenou svíčku nějak ozdobit – fixy, barvami, přírodními materiály… Můžete také ozdobit svícen, na kterém bude svíčka stát, nebo dejte dohromady několik čajových svíček a vytvořte z nich na podlaze nějaký obrázek. Fantazii se meze nekladou a jaký způsob si vyberete, je na vás.

Tuto svíci pak budete moci používat při rodinné modlitbě. Zapalte si pak při společné modlitbě, kdy budete děkovat za vše dobré a prosit o pomoc v těžších chvílích.

Až budete mít hotovo, svíčku vyfoťte a pošlete nám ji buď na Facebook nebo do mailu – farnostakce@sdbplzen.cz. Nezapomeňte uvést svoje jméno a případně název vašeho tvoření. Termín pro poslání je v neděli 31.1.

Z došlých fotografií vylosujeme vítěze při bohoslužbě 3. února v 16:00, který od

 nás dostane malé překvapení. Tuto bohoslužbu budeme živě přenášet přes internet.

Těšíme se na fotky z vašeho tvoření J

 

Zde můžete shlédnout od nedělního odpoledne video upoutávku:

Video