Úvod > Ohlášky > Květná neděle

Květná neděle

14.4.2019

Bohoslužby v tomto týdnu budou od pondělí do středy jako obvykle. Pořad bohoslužeb ve svatém týdnu a další informace najdete podrobně na tištěné listině, na nástěnce  nebo webu farnosti.

Zelený čtvrtek

Mše sv. se svěcením olejů v katedrále (ve Františkánské)

Obřady Zeleného čtvrtku - po obřadech  adorace

Velký pátek

Velkopáteční obřady

Velikonoční vigilie Zmrtvýchvstání Páně

• Na samostatném listu s přehledem bohoslužeb Svatého týdne jsou uvedeny dny a časy zpovídání. Na dveřích zpovědní místnosti je přehled aktuálních časů i zpovědníků.
  • Pro dobrou přípravu na Svatý týden a Velikonoční třídenní využijte brožurky, které jsou k dispozici u Katol. týdeníku. Příspěvek můžete dávat na místo pro úhradu tiskovin. Prosíme, přečtěte si texty na jednotlivé dny Tridua, najděte si čas na úvahu o tom všem, co budeme slavit. Samotné prožití Velikonoc pak může být daleko hlubší než v minulosti.
  • Nabízíme příležitost k adoraci v kostele přes noc ze čtvrtka na pátek. V případě zájmu i z pátka na sobotu. Kdo má zájem, ať se napíše na listinu na stolku s kancionály. Koordinuje Dušan Váňa.
  • Nácviky ministrantů budou na Zelený čtvrtek a Velký pátek hodinu a půl před obřady, na Velikonoční vigilii v 19:00. V sobotu začíná pro ministranty brigáda čištění liturgických nádob od 9:30.
  • Na Velký pátek, den přísného postu, bude vykonána sbírka na potřeby křesťanů ve Svaté zemi.
  • Je potřeba zajistit služby adorace u Božího hrobu na Bílou sobotu od 8:30 do 18:00. Rozpis je na stolku vzadu v kostele. Kdo můžete, prosím, zapište se.
  • Příští neděli na slavnost Zmrtvýchvstání Páně budou při všech bohoslužbách žehnány pokrmy. Při bohoslužbách vykonáme sbírku na potřeby Salesiánské provincie. Po mši sv. jste zváni na farní kávu.
  • Zveme školáky na další zážitkovou přespávací akci BNW, která proběhne za čtrnáct dní. Přihlašování probíhá přes Sapes.
  • Za čtrnáct dní při pouti u sv. Jiří bude hostem a hlavním celebrantem při mši sv. v 8:45 otec biskup Tomáš Holub. Bude také příležitost pohovořit o liturgickém prostoru, o němž před rokem byla společná diskuse. Přijměte tedy pozvání a přijďte v neděli 28. dubna na pouť do nejstaršího plzeňského kostela.
  • Přehled zpovídání ve Svatém týdnu je uveden na samostatném listu. Ne 21. 4. 7:00PL; 9:30ER. U sv. Jiří: na požádání MS.