Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 8. neděle v mezidobí

8. neděle v mezidobíDatum konání:
26.2.2022

2. 3.

Středa

Popeleční středa, den přísného postu

6. 3.

Neděle

1. neděle postní

  • Popeleční středou začíná postní doba. Bohoslužby budou s udílením popelce ve středu v kostele v Lobzích mimořádně takto:

8:00     pro seniory

16:00  pro děti z výuky náboženství a jejich rodiče. Večerní mše sv. nebude v kostele v Lobzích, ale v katedrále. Tam zve biskup Tomáš všechny ke společnému zahájení postní doby. Mše sv. s udílením popelce začíná v katedrále v 18:00.

  • Popelec bude udělován v naší farnosti také po nedělních bohoslužbách těm, kteří se ho ve středu nezúčastní.
  • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace.
  • U tiskovin je k rozebrání poselství papeže Františka k postní době.
  • Vyzýváme všechny k modlitbě za ukončení ruské agrese a za mír na Ukrajině.  V tištěných ohláškách je uvedena modlitba na tento úmysl. Zapojit se můžete také do modlitební štafety. Odkaz najdete na webu a FB farnosti.
  • V souvislostí s ruskou agresí na Ukrajině sdělujeme možné formy podpory.

Finanční podpora:

Charita ČR na svých webových stránkách zveřejnila číslo účtu, kam lze posílat finance. Dnešní sbírka při bohoslužbách bude odeslána na charitní konto pomoci.

Nabídky ubytování:

Pokud víte, že jste schopni a ochotni nějakou takovou pomoc poskytnout, obraťte se přímo na Správu uprchlických zařízení Ministerstva vnitra, které koordinuje přijímání a ubytování  uprchlíků. Nabídku můžete zaslat přímo na kontaktní mail ubytovaniukrajina@suz.cz prostřednictvím vyplněného formuláře, který je na webu naší farnosti.

Nabídky individuálních věcných darů (především deky, jídlo a hygienické potřeby):

Organizují humanitární organizace i  fyzické osoby. Kontakt na konkrétní formu pomoci je na FB jedné z organizátorek: Klára Ofka.

O dalším vývoji budeme informovat i na našich farních webových či facebookových stránkách.

  • Letos vás opět chceme požádat o finanční dary v rámci farní postní sbírky. Během týdne budou v kostele k dispozici kasičky, které si můžete vzít a po celou postní dobu do nich ukládat ušetřené peníze. Kasičky můžete přinést na bohoslužbu Zeleného čtvrtku, kdy budou přineseny k oltáři. Nyní si vyslechněme výzvu ke sbírce:

Po dlouhé sociální izolaci zapříčiněné pandemií, bychom rádi děti, se kterými v Centru pomoci Střecha pracujeme celý rok, chtěli podpořit v účasti na více táborech nabízených střediskem. Vrstevnický kontakt dětem velmi chybí a tábory jsou tím prostorem, kde je možné ho obnovovat, budovat. – Podpořit chceme obzvláště jednu rodinu se dvěma dětmi: Otec se o rodinu v podstatě nezajímá. Matka, která sama měla traumatické dětství a dospívání, se snaží rodinu co nejlépe v rámci svých možností zajistit. Skoro všechen svůj čas věnuje práci, aby mohla dětem dopřát to, co sama neměla. Kolotoč dluhové problematiky z minulosti, který se snaží řešit, je ale dohání a končí ve finanční krizi. Finance ze sbírky umožní účast dětí na pobytovém a příměstském táboře. Chceme z ní také uhradit část terapeutické pomoci matce, která ji nutně potřebuje. – Moc vám za vaši podporu děkujeme. P. Martin Poláček, vedoucí Střechy

 

  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 6. 3.  7:00 – MS; 8:30 – ER; 10:00 – MS. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

 

 

MODLITBA ZA UKRAJINU

Dobrý a milosrdný Bože,

Ty jsi náš nebeský Otec, dokonale nás znáš a miluješ. Proto se s důvěrou odevzdáváme do Tvých rukou. Prosíme Tě za mírové řešení situace na Ukrajině.

Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření. Prosíme Tě také za všechny oběti válek, sirotky, vdovy a uprchlíky. Obejmi je svou něžnou náručí. Dej, ať kolem sebe šíříme pokoj, nejsme jeden druhému lhostejní a dokážeme si navzájem odpouštět.

 

Otče náš, jenž jsi na nebesích,

posvěť se jméno Tvé.

Přijď království Tvé.

Buď vůle Tvá jako v nebi, tak i na zemi.

Chléb náš vezdejší dej nám dnes.

A odpusť nám naše viny,

jako i my odpouštíme našim viníkům.

A neuveď nás v pokušení,

ale zbav nás od zlého.

Amen.

 

Zdrávas, Maria, milosti plná,

Pán s Tebou;

požehnaná Ty mezi ženami

a požehnaný plod života tvého, Ježíš.

Svatá Maria, Matko Boží,

pros za nás hříšné

nyní i v hodinu smrti naší.

Amen.

 

Svatá Barboro, pomocnice v nouzi, oroduj za nás.

Svatý Floriáne, ochránce v nebezpečí války, oroduj za nás.

Svatý Ondřeji, patrone Ukrajiny, oroduj za nás.

Svatí Cyrile a Metoději, patroni Evropy, orodujte za nás.

Sv. Václave, patrone míru, oroduj za nás.

Maria, Matko Boží a Královno míru, oroduj za nás.

 

Ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Amen.