Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 7. neděle v mezidobí

7. neděle v mezidobíDatum konání:
19.2.2022

22. 2.

Úterý

Svátek Stolce sv. apoštola Petra

23. 2.

Středa

Památka sv. Polykarpa, biskupa a mučedníka

27. 2.

Neděle

8. neděle v mezidobí

 

  • Sbírka minulou neděli na "Svatopetrský haléř" činila 8.999,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Schůzka ministrantů a kroužku Dívčí pátky se uskuteční tento pátek 25. února od 16:45. Ve skupině děvčat je ještě dostatek volných míst. Rodiče mohou ještě přihlásit a poslat děti na tuto aktivitu. 
  • Druhé setkání „nedělní“ synodální skupinky proběhne v pátek 25. 2. v 18:45 ve farním sále. Tématem bude čtvrtá otázka: SLAVIT SPOLEČNĚ. Níže jsou konkrétní otázky k projednávání.
  • Příští víkend se uskuteční duchovní obnova dvanácti biřmovanců. Podpořme je svou modlitbou.
  • Připomínáme, že je spuštěno přihlašování na letní tábory, které pořádá salesiánské středisko mládeže. Pro děti z naší farnosti jsou především Farní tábor a tábor Kompot. Avizovaný příměstský tábor pro předškolní děti se letos neuskuteční.
  • Pokud chodíte na procházky, běháte, jezdíte na kole, hrajete fotbal, prostě hýbáte se, pak je následující informace určená právě vám: Nadace ČEZ v rámci svého programu POMÁHEJ POHYBEM daruje našemu salesiánskému Centru pomoci pro rodiny s dětmi v náročné situaci 100.000,- Kč. Je k tomu potřeba během jednoho měsíce nasbírat dvě stě tisíc bodů, které získáte pohybem a pošlete pomocí mobilní aplikace EPP. Více informací najdete na letáku na venkovní nástěnce, na webu střediska nebo u Petry Němečkové (tel: 734 203 432). Děkujeme za Vaši pomoc.
  • Katolický týdeník přináší následující podněty: Jak poznat skutečná Boží obdarování, zprávu o znovuotevření jeskyně Zjevení ve francouzských Lurdech a esej o české demokracii.
  • Na nástěnce jsou různá pozvání a nabídky. Např. nabídka prvního březnového víkendu pro slečny ve věku 12 - 20 let, studentský Velehrad, celostátní setkání mládeže v Hradci Králové nebo nabídky ke studiu na církevních školách. Více informací najdete také na webových diecézního centra mládeže: http://www.dcmplzen.cz/

  

  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 27. 2.  7:00 – MP; 8:30 – MP; 10:00 – ER. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

4. Slavit společně

Společné putování“ je možné jen tehdy, pokud má základ ve společném naslouchání Božímu slovu a ve slavení eucharistie.

Jak intenzivně udává směr našemu „společnému putování“ modlitba a mše svatá?

Inspirují naše nejdůležitější rozhodnutí?

Jak podporujeme aktivní účast všech věřících na liturgii a vykonávání úlohy posvěcování?

Jaký prostor má služba lektora a akolyty?