Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 8. neděle v mezidobí

8. neděle v mezidobíDatum konání:
2.3.2019

6. 3.

Středa

Popeleční středa

7. 3.

Čtvrtek

Sv. Perpetuy a Felicity, mučednice

8. 3.

Pátek

Sv. Jana z Boha

9. 3.

Sobota

Sv. Františky Římské,  řeholnice

10.3.

Neděle

1. neděle postní

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou odlišně od obvyklého pořadu

  • Sbírka na „Haléř sv. Petra“ činila 7.800,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Po bohoslužbách jste dnes zváni na farní kávu.
  • V tištěných ohláškách najdete podrobnější informace k postní duchovní obnově 16. března, na kterou vás srdečně zveme.
  • Popeleční středou začíná doba postní. Je dnem půstu od masa a půstu újmy (tj. jen jednodenního nasycení). V naší farnosti bude mimořádně mše sv. v 8:00. Večerní mše sv. nebude, protože otec biskup Tomáš zve všechny na Popeleční středu ke společné bohoslužbě do kostela sv. Jana Nepomuckého na Chodské náměstí. Mše sv. začne v 18:00. Pokud můžete, zúčastněte se, prosím, této večerní bohoslužby s otcem biskupem a s ostatními plzeňskými křesťany. Může být vzájemným povzbuzením i projevem společného pokání. Pro ty, kdo se nemohou zúčastnit ani ranní, ani večerní mše sv., bude příležitost k přijetí popelce příští neděli po bohoslužbách.
  • I letos je možné spojit půst se solidaritou a to formou Postní almužny. Vzadu v kostele si od středy budete moci vzít papírovou pokladničku a do ní vkládat peníze, které budou přiděleny potřebným. Konkrétní účel upřesníme na první neděli postní.
  • Během postní doby se budeme modlit křížovou cestu vždy ve středu a v pátek od 17,30.
  • V tomto týdnu zemřel tatínek bratří salesiánů Jiřího a Pavla Cahů. Mnozí jste jej znali, prosíme o vzpomínku v modlitbě.
  • Na nástěnce jsou nabídky studia učebního oboru ošetřovatelství u salesiánek v Praze Karlíně a teologických studií na fakultě Univerzity Karlovy. 
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 10. 3. 7:00ER;  9:30MP. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA  16. 3. 2019

Zveme vás na farní duchovní obnovu, jejíž téma bude vycházet z citátu, který je mottem naší diecéze pro tento rok: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium“. Kromě úvodního impulsu bude dán prostor i k promýšlení Božího slova a toho, co může znamenat naše svědectví v místě, kde žijeme, i v životě naší farnosti. Během programu bude příležitost ke svátosti smíření. Obnovu povede P. Marek s P. Evženem.

Obnova se uskuteční v sobotu 16. 3., začne mší sv. v 8:00. Ucelený blok, který bude zakončen společnou modlitbou a svátostným požehnáním, proběhne od 9.00 do cca 12.45. V době obnovy nabízíme hlídání dětí od 4 let.

Pro ty, kteří přijdou na mši sv., bude připravena snídaně.

Pro dobrou organizaci uvítáme, pokud se předem napíšete na list na stolku; přijít můžete samozřejmě i bez tohoto zápisu.