Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 1. neděle postní

1. neděle postníDatum konání:
10.3.2019

13.3.

Středa

Výroční den zvolení papeže Františka

17.3.

Neděle

2. neděle postní

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle kromě sobotní mše sv.

  • Mše sv. pro maminky s malými dětmi bude ve středu od 9:30 v kapli SaSM.
  • V sobotu jste zváni na duchovní obnovu. Z Organizačních důvodů prosíme, abyste se zapsali na list u tiskovin, pokud se obnovy zúčastníte. Ranní mše sv. bude mimořádně v kostele, protože předpokládáme větší množství přítomných. Program pak bude pokračovat v jídelně SaSM. Pro ty, kdo přijdou na ranní mši sv., bude připravena snídaně. Děti, starší 4 let začnou společný program od 9:00.
  • I letos je možné spojit půst se solidaritou a to formou Postní almužny. Vzadu v kostele si můžete vzít papírovou pokladničku a do ní vkládat peníze, které budou přiděleny potřebným. Konkrétní účely jsou uvedeny na druhé straně tištěných ohlášek.
  • Během postní doby se budeme modlit křížovou cestu vždy ve středu a v pátek od 17,30.
  • Zveme děti na další zážitkovou přespávací akci BNW, která proběhne za dva týdny. Přihlašování probíhá přes Sapes.
  • Biskupství plzeňské hledá pracovnici na pozici: Samostatná účetní. Více informací na webu a vývěsce.
  • SaSM prosí o pomoc na Velikonočním tvoření v sobotu 13. dubna od 14:00 do 17:00 ve středisku. Hledáme někoho, kdo umí vyrábět píšťalku z proutku nebo plést pomlázky a je ochotný vyrábět s dětmi. Kdo je ochoten, ať se přihlásí P. Evženovi R.

 

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 17. 3. 7:00PL;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Postní sbírka - papírové kasičky

Letošní postní dobu můžeme opět projevit svou solidaritu s těmi, kteří žijí v hmotné nouzi. Níže jsou uvedeny dva účely, na které přispějeme ušetřenými financemi na konci postní doby. Půst, modlitba a almužna jsou tři soupodstatné prvky projevu našeho pokání, ochoty změnit smýšlení a otevřít se radostnému osvobození od možného spoutávání věcmi nebo požitky. Na podporu potřebných použijte, prosíme, papírové kasičky. Na Zelený čtvrtek je pak přineste, aby v obětním průvodu mohly být přineseny k oltáři.

 

 

Prosíme o příspěvek na děti ze sociálně slabých rodin, které by se z finančních důvodů nemohly zúčastnit pobytového tábora - Neležím, tábořím!, který se uskuteční v termínu od 13. 7. – 20. 7. 2019 na faře v Zálší. Kapacita tohoto tábora je 10 dětí, z toho přibližně 8 dětí pochází z rodin, kde to nemají jednoduché hlavně po finanční stránce.

 S dětmi i rodiči po celý rok pracujeme v programu CP Střecha na různých tématech ohledně výchovy a tento tábor je vlastně vyústění této celoroční práce. Na táboře je cílem zažít rodinné prostředí, mít bohaté prožitky a zážitky, na které děti budou dlouho vzpomínat.  Velký důraz klademe na večerní společnou reflexi, kde děti získávají zpětnou vazbu od svých vrstevníků a vedoucích, která pro ně může sloužit jako velký zlom v jejich životě. 

Bez vaší finanční podpory by se tyto děti nemohly zúčastnit připravovaného tábora. Moc Vám za vaši pomoc děkujeme.

 

 

 

Prosíme o podporu rodiny, ve které jsou na tom především manželé zdravotně špatně. Manželka je kvůli nemoci bez práce. Mají čtyři děti ve věku od 8 do 14 let, všechny chodící do programu klubu Balón. Děti trápí taktéž různé zdravotní problémy. Finance by nutně potřebovali především na léky, zajištění zdravotnických potřeb a na oblečení.

Děkujeme za vaši podporu.