Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 7. neděle velikonoční

7. neděle velikonočníDatum konání:
28.5.2022

31. 5.

Úterý

Svátek Navštívení Panny Marie

1. 6.

Středa   

Památka sv. Justina, mučedníka

3. 6.

Pátek

Památka sv. Karla Lwangy a duhů, mučedníků

5. 6.

Neděle

SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Díky obětavým farníků, kteří se zapojili do přípravy a uskutečnění pouti do Prusin. Děkujeme také za připravené občerstvení.
 • K rozebrání jsou u tiskovin Diecézní zpravodaj a farní věstník.
 • Tuto středu obdrží pražský pomocný biskup Václav Malý od města Plzeň Cenu 1. června za významný přínos k objasnění a prosazení principů demokracie, svobody a spravedlnosti. U této příležitosti bude biskup Václav Malý sloužit 1. června od 17:00 mši svatou v katedrále sv. Bartoloměje. Od 18:00 pak následuje beseda s otcem biskupem Malým na plzeňském biskupství. Jste srdečně zváni.
 • V neděli 5.6.2022 ve 14 hod na Lochotíně na zahradě u Domečku, Komenského 21, kde bydlí bratři františkáni, proběhne představení Divadla Víti Marčíka – pohádka O Šípkové Růžence. Srdečně zve farnost Plzeň Severní předměstí a bratři františkáni
 • V pátek 3. 6. bude po mši sv. místo obvyklé adorace svatodušní vigilie, při které budeme prosit také za naše biřmovance.
 • Příští neděli 5. 6. v 10.00 přijme v katedrále 11 mladých lidí z naší farnosti svátost biřmování.
 • Příští neděli bude sbírka na Salesiánskou provincii.
 • V naší farnosti se uskuteční 10. června NOC KOSTELŮ. V lobezském kostele bude program věnován Janu Ámosi Komenskému. Mše sv. v pátek v kostele bude mimořádně ráno v 8:00. Od 17:30 bude totiž bohoslužba slova. Budeme potřebovat službu u příchodu do kostela, na věži a na půdě v čase mezi 18:00 a 22:00. Službu u sv. Jiří koordinuje Milena Bělohoubková. Nahlaste se, prosím, do 5. června.
 • Na vývěsce je informační plakát o svěcení našeho salesiána Filipa Mareše na jáhna. Svěcení se uskuteční v sobotu 11. června v  15:00 v Turíně v Itálii. 
 • Odkaz na přímý přenos ze svěcení: https://www.youtube.com/watch?v=z1M_Yl8dQFc

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 5. 6. 7:00MS;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.