Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 6. neděle velikonoční

6. neděle velikonočníDatum konání:
21.5.2022

24. 5.

Úterý

Slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů

26. 5.

Čtvrtek  

Slavnost Nanebevstoupení Páně

29. 5.

Neděle

7. neděle velikonoční

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle kromě příští neděle. 

  • Ve středu a v pátek po mši sv. bude krátká májová pobožnost.
  • Připomínáme pokračující biblické hodiny každý čtvrtek od 16:00 ve farní klubovně.
  • Na příští neděli 5. připravujeme pouť farnosti do Prusin, kde bude mše sv. v 13:00 a po ní společný program. Bohoslužba ve farnosti bude jen ranní v 7:30 v Lobzích. Bohoslužby u sv. Jiří v 8:45 a v Lobzích v 10:00 nebudou! Rádi bychom, aby pouť sloužila jako příležitost k setkání všech, kteří patří do naší farnosti. Na vývěsce, webu nebo na samostatném letáku u tiskovin najdete potřebné informace k putování. Lze jít pěšky z Černic nebo Čižic, jet ve skupině cyklistů nebo se dopravit individuálně. Pokud by někdo chtěl nabídnout odvoz seniorům, ať to sdělí P. E. Rakovskému. Senioři se mohou přihlásit o odvoz u P. E. Rakovského. Po poutní mši sv. bude k dispozici malé občerstvení káva, čaj a sušenky. Jídlo na cestu si vezměte s sebou. Pokud přinesete sladkosti, zajistíme jejich odvoz. Přinášet je můžete v pátek v době otevřené recepce nebo bezprostředně před a po mši sv. v pátek a v sobotu do kostela. Program pouti bude pokračovat ve skupinách na louce u kostela. Rádi bychom reflektovali uplynulé dva roky omezení v životě víry farnosti i v životě osobním. Pro děti je připraven samostatný paralelní program. V případě deštivého počasí se program ve skupinách uskuteční v kostele a v budově školy.  
  • Prosíme o vaše zapojení se do technické přípravy pouti. Doposud se přihlásili 4 farníci. Na stolku s tiskovinami je uveden přehled služeb.
  • Na přijetí svátosti biřmování se připravují někteří mladí lidé z naší farnosti. Jejich tablo je možné si prohlédnout v tištěných ohláškách a na farním webu. Doprovázejme jejich přípravu modlitbou.
  • Na vývěsce je informační plakát o svěcení našeho salesiána Filipa Mareše na jáhna. Svěcení se uskuteční v sobotu 11. června od 15:00. V modlitbě mu vyprošujme, aby se na svěcení dobře připravil. Plakát v italském jazyce je ke stažení ZDE.

  

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 29. 5. 7:00MS;  v rámci pouti na Prusinách bude k dispozici před mší sv. P. M. Sklenář.  V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Přehled služeb v neděli 29. 5. 2022 při pouti na Prusiny

 

V Lobzích v 9:30: Nakládání materiálu (4 lidé - Šilhánkovi, Purkartovi, Honza P.)

Na Prusinách: 10:30 – 12:30

Stavba stanů (musí stavět současně 6 osob)

Rozmístění stolů, lavic a židlí na louce

Vaření vody do várnic a případné doplňování

Příprava stolů pro občerstvení a rozmístění nápojů a příslušenství (káva, čaj, upečené sladkosti)

Příprava liturgického prostoru v kostele ( mj. přinesení židlí ze skladu u kostela)

Úklid po skončení (16:00)

Naložení a odvoz materiálu z Prusin, vyložení v Lobzích - 16:30 – 17:00