Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 7. neděle velikonoční

7. neděle velikonočníDatum konání:
24.5.2020

25. 5.

Pondělí

Slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů

26. 5.

Úterý

Památka sv. Filipa Neriho, kněze

30. 5.

Sobota

Památka sv. Zdislavy

31. 5.

Neděle

Slavnost Seslání Ducha svatého

Sdělujeme radostnou zprávu, že od 25. 5. na bohoslužbě může být 300 účastníků při zachování stanovených hygienických podmínek. Z tohoto důvodu rušíme přihlašování k účasti na bohoslužbách a zveme všechny opět na mši sv. do našich kostelů. Od příští neděle bude při mši sv. v 9 a v 10:30 přenášen zvuk i obraz do prostor mezi parkem a kostelem. Tam budou k dispozici židle a lavičky pro příchozí po naplnění kapacity míst v kostele. Za nepříznivého počasí bude možnost sledovat mši sv. v hale Salesiánského střediska mládeže. Zatím i nadále zůstávají čtyři nedělní mše sv.

 

V neděli 31. 5. jsou mše sv. takto:

V Lobzích: 7:30  9:00    10:30;               U sv. Jiří:  8:45

 

V neděli 7. 6. je bohoslužba jen jedna:

Na louce u sv. Jiří:  10:30

 

 • Sbírka minulé neděle na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu činila 7.600,- Kč. Srdečné díky za vaše dary i při účasti malého počtu věřících při bohoslužbách.
 • Ve středu a v pátek bude po mši sv. krátká Mariánská pobožnost.
 • Příští neděli vykonáme sbírku na potřeby Salesiánské provincie.
 • V tištěných ohláškách najdete přehled hospodaření za rok 2019 a krátký přehled o letošních investicích.
 • Avizovanou postní sbírku (papírové kasičky) na podporu programu (podpora aktivit dětí sociálně slabé rodiny) Střecha Salesiánského střediska mládeže, přineste s sebou na bohoslužby příští neděli.
 • Generální úklid kostela bude tuto sobotu 30. května od 9:00. Prosíme, přijďte pomoci. Zapište se na listinu v sakristii nebo se nahlaste paní Marcele Váňové.
 • Plánovaná pouť do Prusin byla z důvodu korona-virové pandemie zrušena. Avšak všechny farníky zveme ke společnému slavení mše sv. na louku u sv. Jiří v neděli 7. června. Je to příležitost se po tak dlouhé době opět setkat. Zvláště pro ty, kteří několik týdnů neměli možnost přijmout Krista v eucharistii. Proto bude v naší farnosti jen jedna mše sv. a to v 10:30. Prosíme zvláště mladší, aby si s sebou vzali karimatky nebo deky, protože připravené plastové židle a dřevěné lavičky využijí starší farníci.
 • Za 14 dní bude pro školáky opět BNW. V týdnu bude spuštěno přihlašování.
 • Připomínáme, že do konce května je ještě možné nahlásit děti přes systém Sapes na naše farní tábory: Farní tábor pro mladší 8-12 let a tábor Kompot pro starší (12-15 let). Nejedná se pouze o využití volného času pro děti během letních prázdnin, ale hlavně je to možnost, jak podpořit děti v křesťanském růstu a ve vztahu k Bohu. Více informací u Jožky Převora nebo u Marka Sklenáře.
 • Opět začala výuky náboženství. Děti mohou přijít jak ve středu, tak v neděli.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 31. 5. 7:00PL; *8:30MP; 10:00ER. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem. (* před mší sv. v 9:00)