Úvod > Ohlášky > 5. neděle velikonoční

Svátek sv. Matěje, apoštola

Svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze, mučedníka, hlavního patrona Čech

6. neděle velikonoční

Od 11. května platí, že na bohoslužbě může být 100 účastníků při zachování stanovených hygienických podmínek.

• Časy a podmínky účasti na bohoslužbách jsou následující:

Na bohoslužby od pondělí do soboty se není třeba nahlašovat.

Vzhledem k dispozici našich kostelů lze umožnit účast na nedělních bohoslužbách jen menšímu počtu věřících. Proto jsme zavedli přihlašovací elektronické formuláře, které jsou na webových stránkách farnosti. Přihlásit se musí každý účastník bez rozdílu věku. Např.

4 členná rodina musí registrovat všechny 4 členy. První formulář slouží k přihlášení na nedělní mše do kostela sv. Martina a Prokopa, druhý formulář pak pro přihlášení do kostela sv. Jiří.

Kapacita přihlášených je omezena a po naplnění kapacity bude daný termín automaticky znepřístupněn. Proto ještě máme rozšířený počet mší sv.. Pokud se úspěšně zaregistrujete, máte místo na mši rezervované. Rezervovat si místo bude možné do soboty 16:00 před nedělí.

Prosíme, abyste přednostně využívali elektronický formulář. Nadále ale platí, že na bohoslužby je možné se přihlásit telefonicky pro ty, kteří nemají přístup k internetu. Volat je možné v pátek a sobotu v čase od 13 do 16 na tel. číslo: 731625975 (P. Evžen Rakovský). Nenahlášení se budou moci zúčastnit nedělní bohoslužby jen, když kapacita nebude naplněna.

V neděli 17. 5. jsou mše sv. takto:

V Lobzích:        7:30                       U sv. Jiří:     8:45

Mše sv. v neděli v 9:00 se ještě vysílá přes internet.

• Od pondělí do pátku bude kostel v Lobzích otevřen během dne. Od 9 do 18 bude zpřístupněno zádveří.
  • Ve středu a v pátek bude po mši sv. krátká Mariánská pobožnost.
  • V pátek se sejdou na schůzce ministranti. Za příznivého počasí začne schůzka od 16:30 před zázemím kostela.
  • Příští neděli při mši sv. v 10:30 proběhne skrutinium katechumenů.
  • Od příští neděle bude kostel v neděli odpoledne opět užívat Křesťanské společenství.
  • Mezi tiskovinami je k rozebrání Salesiánský magazín, časopis Nezbeda a Diecézní zpravodaj.
  • Opět probíhají páteční úklidy kostela. Prosíme o zapojení dalších, zvláště mladších do této služby. Ochotní farníci ať se hlásí P. Evženovi R.
  • Středisko mládeže od pondělí obnovuje provoz. Podrobnosti jsou na jeho webových stránkách.
  • Jste zváni na mši sv. do Meditační zahrady a do Kyjovské kaple. Více informací je na nástěnce.
  • K rozebrání jsou také tištěné ohlášky.

Blahopřejeme všem maminkám ke svátku matek.