Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 7. 1. 2024 – Svátek Křtu Páně

7. 1. 2024 – Svátek Křtu PáněDatum konání:
6.1.2024

13. 1.

Sobota   

Sv. Hilaria, biskupa a učitele církve

14. 1.

Neděle

2. neděle v mezidobí

 

 • Děkujeme všem, kteří se zapojili do všeho, co souviselo s přípravami na Vánoce a při jejich prožívání při liturgii. Vánoční výzdobu odstraníme příští neděli po mši sv. v 10:00.
 • Diecézní synoda bude slavnostně zahájena dnes v neděli při mši svaté v 10:00 v katedrále, takže mše sv. v Lobzích v 10:00 a u sv. Jiří nebudou.
 • Dnešním dnem začíná v naší diecézi společný týden modliteb za jednotu křesťanů, tzv. alianční týden. V našem kostele bude možnost společné modlitby dnes v neděli od 17:30. Na nástěnce a na farním webu je rozpis míst bohoslužeb a kazatelů na celý týden.
 • Od zítřejšího dne začíná liturgické mezidobí.
 • K rozebrání u tiskovin je nové vydání Diecézního zpravodaje.
 • Katolický týdeník nabízí podrobné informace o novém litoměřickém biskupu P. Přibylovi, úvahu nad křesťany v měnícím se světě a zamyšlení papeže Františka nad umělou inteligencí. Prosíme, abyste si Katolický týdeník rozebrali, protože ho zůstává poměrně dost nerozebráno.
 • Děti a rodiče jsou zváni na Maškarní odpoledne, které se uskuteční příští neděli
  ledna. Jeho součástí je jak volná zábava, tak zábavné soutěže pro děti. Sejdeme se v 15.00 na recepci střediska, od 15.30 probíhá program na podestě a v tělocvičně budovy střediska. Rodinní příslušníci bez masek se mohou zúčastnit jako diváci. Ukončení je v 18.00. Cena je 80,- Kč. Přihlašování je přes Sapes.
 • Kdo by byl ochoten zapojit se do úklidu v kostele, ať se přihlásí P. E. Rakovskému. Skupiny farníků, které mnoho let obětavě udržovaly náš kostel, je třeba posílit. Jde o úklid kostela ve čtyřčlenných skupinách jednou za dva měsíce. Doba úklidu trvá asi jednu hodinu. Ideální je zapojení celé rodiny – rodiče i s dětmi. 
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 14. 1. 7:00 – ER; 9:30 - MP. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.