Úvod > Ohlášky > 6. neděle velikonoční

Svátek Navštívení Panny Marie

Památka sv. Justina, mučedníka

7. neděle velikonoční

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

Srdečné díky všem organizátorům a pomáhajícím při NOCI KOSTELŮ. Děkujeme zvláště za dlouhodobou přípravu všech materiálů a také vystavujícím umělcům. Na půdě našich kostelů můžete jejich díla vidět ještě po dobu čtrnácti dní.

• Naši farnost navštívilo v obou kostelích kolem 600 návštěvníků.
  • Dnešní sbírka je určena na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Děkujeme za vaše dary.
  • Ve středu jste zváni k oslavě Dne Plzeňské Madony ke mši sv. od 18.00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
  • Příští neděli jste zváni po bohoslužbách na farní kávu a diskusi.
  • V tištěných ohláškách najdete témata k farní diskusi.
  • V neděli 9. června budou biřmováni naši mladí farníci spolu s mladými ze Skvrňan v 10:30 v kostele Panny Marie na Františkánské. Připojme se modlitbou za ně a za jejich aktivní život z víry.
  • Nyní následuje sdělení, jak bude pokračovat dnešní pouť.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 2. 6. 7:00ER;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Témata pro farní diskusi po bohoslužbách 2. 6. 2019

7:30

Liturgie a život mohou být velmi úzce propojeny. Při eucharistické bohoslužbě přinášíme dary, aby byly proměněny. Duch svatý skrze kněze při mši svaté promění chléb a víno v Tělo Kristovo.

Co pro vás znamená přinášení obětních darů při mši sv.?

Jak prožíváte chvíle proměňování?

8:45 / 10:00

Evangelium nás vyzývá: Jděte do celého světa a kažte evangelium všemu stvoření (Mk 16, 15).

Jaké to je když máme mezi sebou hovořit o věcech víry?

Proč podle vás potřebujeme hovořit o své víře?