Úvod > Ohlášky > 5. neděle velikonoční

Slavnost Panny Marie Pomocnice Křesťanů

Sv. Bedy Ctihodného, kněze a učitele církve

6. neděle velikonoční – pouť farnosti do Prusin

Bohoslužby po celý týden budou jako obvykle kromě neděle.

• Zveme děti na další pokračování BNW, které se uskuteční za týden. V rámci programu se v neděli připojíme k farní pouti do Prusin.
  • Zveme také ministranty na již tradiční víkendové putování před farní poutí. Přihlašování na obě akce přes Sapes.
  • V tištěných ohláškách najdete aktuality ze střediska mládeže.
  • Ve čtvrtek jste zváni na charitativní koncert Gymnázia Luďka Pika v 17:00 v kostele v Lobzích.
  • Za týden vykonáme pouť do Prusin. Obvyklé nedělní bohoslužby v naší farnosti nebudou. Zahájení pouti bude v 12:30 v kostele v Prusinách. Zakončení bude v 15:30. Pozor na dvě změny:

-        První je změna začátku pro pěší poutníky: sraz v 8.00 na zastávce trolejbusu č. 13 u Staré Kovárny (v Černicích). Prosíme ty, kdo se rozhodli pro tuto variantu pouti, aby se přihlásili vedoucímu trasy: Michalu Beránkovi (tel: 724169234).

-        Druhá změna je pro ty, kdo chtějí jet na pouť do Prusin autobusem. Sdělujeme, že zastávka Tyršův most je zrušena. Autobus vyjíždí z CAN dle jízdního řádu a jede objížďkou. V Plzni je možné nastoupit dále už jen na zastávce Plzeň Bory v 10:41 (u konečné tramvaje, stanoviště č. 1.)!

• Prosíme, udělejte si čas na společnou pouť. Nabídněte případně odvoz, kdo máte místo v automobilech. Využijte k tomu list u tištěných ohlášek. Na list se také může zapsat ten, kdo potřebuje do Prusin odvézt. Počítáme i s možností odvozu od autobusové zastávky v Nebílovech ke kostelu v Prusinách pro ty, kdo se hůře pohybují.
  • V pátek 24. května se uskuteční Noc kostelů. Ještě nám chybí několik dobrovolníků. Je vítaná i pomoc na část večera. Kdo jste ochotni pomoci, obracejte se na Evžen Rakovského.
  • Příští neděli bude sbírka na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu.

• Bude-li někdo mít zájem přistoupit ke sv. smíření, ať osloví přítomného kněze v rámci pouti v Prusinách.