Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 4. neděle velikonoční

4. neděle velikonočníDatum konání:
12.5.2019

13. 5.

Pondělí

Svátek Marie Dominiky Mazzarelové, panny

14. 5.

Úterý

Svátek sv. Matěje, apoštola

16. 5.

Čtvrtek

Svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech

19. 5.

Neděle

5. neděle velikonoční

 

Bohoslužby po celý týden budou jako obvykle.

  • Ve středu bude pro maminky s malými dětmi mše sv. v 9:30 v kapli SaSM.
  • Zveme děti na další pokračování BNW, které se uskuteční za dva týdny. V rámci programu se v neděli připojíme k farní pouti do Prusin.
  • Zveme také ministranty na již tradiční víkendové putování před farní poutí. Přihlašování na obě akce přes Sapes.
  • Výměna krytiny stříšky nad chodbou u sakristie kostela se uskuteční v tomto týdnu v závislosti na počasí. Prosíme o vaši modlitbu za zdar této akce.
  • V tištěných ohláškách najdete podrobnější informaci o opravě bytu, který naše farnost vlastní společně s farností Plzeň Slovany. Ten byl generálně opraven, aby mohly výnosy z pronájmu podporovat hlavní činnost a poslání farnosti.
  • Za 14 dní vykonáme pouť do Prusin. Obvyklé nedělní ohoslužby v naší farnosti nebudou. Zahájení pouti bude v 12:30 v kostele v Prusinách. Zakončení bude v 15:30. Pozor: změna začátku pro pěší poutníky: sraz v 8.00 na zastávce trolejbusu č. 13 u Staré Kovárny (v Černicích). Prosíme ty, kdo se rozhodli pro tuto variantu pouti, aby se přihlásili vedoucímu trasy: Michalu Beránkovi (tel: 724169234).  Prosíme, udělejte si čas na společnou pouť. Nabídněte případně odvoz, kdo máte místo v automobilech. Využijte k tomu list u tištěných ohlášek. Na list se také může zapsat ten, kdo potřebuje do Prusin odvézt. Počítáme i s možností odvozu od autobusové zastávky v Nebílovech ke kostelu v Prusinách pro ty, kdo se hůře pohybují.
  • Prosíme dobrovolníky na NOC kostelů ke sv. Jiří. Ti, kteří se tam již dříve nahlásili na službu, ať potvrdí svoji účast paní Mileně Bělohoubkové.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 19. 5. 7:00MP;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Informace o generální opravě bytu.

Naše farnost spolu s farnosti Plzeň Slovany vlastní byt na Koterovské ulici na Slovanech.Po vzájemné dohodě byl byt generálně opraven v době od listopadu 2018 do února 2019. Za obě farnosti byl zplnomocněn k dozorování prací Josef Janovič, který službu pečlivě vykonával. Opravu realizovala firma STAVBY - ŠTAIF, s.r.o. Celkové náklady činily 581 807,00 Kč vč. DPH. V současné době je byt pronajat a bude sloužit farnosti jako zdroj příjmů pro její hlavní poslání.

byt 1.jpg