Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 4. neděle postní

4. neděle postníDatum konání:
13.3.2021

19. 3.

Pátek

Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie

21. 3.

Neděle

5. neděle postní

 • Bohoslužby v tomto týdnu budou takto:

Datum

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí, středa, čtvrtek a pátek

Jako obvykle

 

So 20. 3.   

8:00   18:00

 

Ne 21. 3.     4. neděle postní

7:30   09:00   10:30  (17:00) 18:00

není

 • Bohoslužby budou jako v posledních týdnech. Prosíme o důsledné dodržování rozestupů. Mše sv. v 10:30 příští neděli je přednostně pro školáky a jejich rodiče.
 • Ve středu bude mše sv. pro maminky s malými dětmi v 10:00 zde v kostele.
 • Ve středu a v pátek před mší sv. se koná pobožnost křížové cesty.
 • Rada evropských biskupských konferencí vyzvala k modlitbám za oběti pandemie covid-19. Každá země Evropy bude v jeden den postní doby slavit mši svatou; na Českou republiku připadl 17. březen 2021. Bohoslužbu za oběti pandemie, za nemocné a zdravotníky, bude slavit biskup Tomáš od 9:00 v kostele sv. Jana Nepomuckého, jste zváni ke sledování bohoslužby na YouTube kanálu farnosti Plzeň-Bory. Více k této aktivitě najdete v tištěných ohláškách a na webu farnosti.
 • Biskup Tomáš zve k postní duchovní obnově (rekolekci) s tématem: Pokání a naše úhybné manévry, která proběhne online v sobotu 20. března od 9:30 do 12:30. Online diskuze s otcem biskupem nad tématem: 14:00 – 15:30 (přihlásit se bude možné během dopoledne).
 • Výzva k vzájemnému sdílení: Všímejte si Božích symbolů a znamení v svém okolí a životě - pošlete fotku nějaké kapličky, křížku, Božích muk v Plzni nebo svém bydlišti, na kterou během své vycházky narazíte nebo kolem které často chodíte. Děti by třeba mohly namalovat obrázek a poslat fotku či přinést do kostela. Dětské obrázky odměníme sladkou odměnou, kterou si děti s některým z rodičů budou moci vyzvednout v sakristii. Více informací je také na videu YT kanálu farnosti.
 • Pokud víte o někom, koho jste už delší dobu neviděli, je z jiného okresu nebo tušíte, že by to udělalo radost, kontaktujte dotyčného člověka, zavolejte mu nebo napište. Osamocení v tuto dobu je velkou přítěží a zájem a kontaktování může posílit a povzbudit.
 • Pro dobré prožití postní doby připomínáme nabídky:
 • Slovo na neděli, video katecheze a pobožnosti křížové cesty. Vše na YT kanále farnosti.
 • Informace kam putovat jako rodina nebo samostatně (v tomto týdnu byla zveřejněna nová možnost v rámci okresu Plzeň-město)
 • Na webu farnosti najdete také odkaz na nabídky k prožívání postní doby od plzeňského biskupství.

 

Rada evropských biskupských konferencí vyzvala k modlitbám za oběti pandemie 

a uspořádala modlitební a eucharistický řetězec za více než 770.000 osob, které v Evropě zemřely na nemoc covid-19. Tato iniciativa probíhá po celou postní dobu. 

Kardinál Bagnasco ve svém dopisu k zahájení této iniciativy říká: „Společně jsme uchopili příležitost, nebo spíše povinnost, pamatovat ve mši svaté na velký počet obětí pandemie. Každá biskupská konference Evropy se zavázala, že uspořádá alespoň jednu mši svatou: bude to pomyslný řetězec modliteb a mší svatých, oběť za mnoho lidí. V těchto modlitbách chceme pamatovat na rodiny, které zasáhla bolest a na všechny, kdo jsou aktuálně zasaženi nemocí, a nemají jistotu o vlastním životě.“ 

Do iniciativy, která chce nabídnout znamení společenství a naděje pro celý kontinent, se zapojí všechny evropské biskupské konference: „My, evropští biskupové“ jsme nablízku společenství našich věřících, kněží a jsme vděčni především všem, kdo se neustále věnují nejpotřebnějším lidem. Podporujeme jejich úsilí slovem i modlitbou, abychom společně mohli vyhlížet lepší budoucnost."

 

Modlitba za pomoc při pandemii:

 

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

 

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!