Úvod > Ohlášky > 3. neděle postní

6.3.2021

Výroční den zvolení papeže Františka

4. neděle postní

• Bohoslužby v tomto týdnu budou takto:

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí, středa, čtvrtek a pátek

Jako obvykle

So 13. 3.

8:00   18:00

Ne 14. 3.     4. neděle postní

7:30   09:00   10:30  (17:00) 18:00

není

• Bohoslužby se nohou konat i za současných zpřísněných podmínek, navštěvovat je je možné v rámci okresu pobytu. Bohoslužby budou jako v posledních týdnech. Prosíme o důsledné dodržování rozestupů.
  • Na bohoslužby příští neděle opět připravujeme vaše aktivní zapojení. Doposud jsme se sdíleli navzájem o Boží slovo, které nás oslovilo, a vyslovovali jsme osobní prosby. Příští neděli chceme společně děkovat. Děkovat Bohu nám prospívá, je to podstatná součást života víry a pramen naší spásy. Za všech okolností jsme zváni, abychom Boha chválili a děkovali mu. Díky modlitbě chval a díků může Boží spása za jakékoli situace proudit do našeho života.
  • Prakticky to provedeme tak, že po přípravě darů chleba a vína, v dialogu, který se nazývá prefací, bude chvíle pro osobní děkování. Začíná slovy: „Pán s vámi“ a pokračuje zvoláním: „Vzdávejme díky Bohu našemu Otci“. V ten okamžik budete mít možnost osobně přistupovat a vyslovit svůj dík nebo chválu. Prosíme tedy, abyste si na bohoslužby 4. postní neděle s sebou přinesli alespoň jednu větu svého díkůvzdání. Na zadní straně tištěných ohlášek je ukázka místa, kde je budeme vkládat.
  • Ve středu a v pátek před mší sv. se bude konat pobožnost křížové cesty.
  • Příležitost ke sv. smíření je vždy před nedělními bohoslužbami a večerními ve všední dny.
  • Pro dobré prožití postní doby připomínáme nabídky:
  • Slovo na neděli, video katecheze a pobožnosti křížové cesty. Vše na YT kanále farnosti.
  • Informace kam putovat jako rodina nebo samostatně.
  • Na webu farnosti najdete také odkaz na nabídky k prožívání postní doby od plzeňského biskupství.

Upřesnění okamžiku, ve kterém budeme příští neděli vyslovovat svá poděkování:

Po modlitbě nad dary, která končí slovy Skrze Krista našeho Pána, odpovídáme: AMEN. Pak kněz zahájí Prefaci:

V.:  Pán s vámi.
        O.:  I s tebou.
V.:  Vzhůru srdce.
        O.:  Máme je u Pána.
V.:  Vzdávejme díky Bohu, našemu Otci.
        O.:  Je to důstojné a spravedlivé.

Po této odpovědi budeme jednotlivě přistupovat k připravenému mikrofonu u prvních lavic, vyslovíme svůj dík a vrátíme se na své místo.