Úvod > Ohlášky > 4. neděle postní

31.3.2019

Připomínka sv. Františka z Pauly, poustevníka

5. neděle postní

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle, ve středu

a v pátek v 17:30 je v kostele pobožnost křížové cesty.

• Připomínáme, že tuto sobotu 6. dubna od 9:00 začíná generální úklid kostela a kolem něj. Z organizačních důvodů prosíme ty, kteří jsou ochotni přijít, aby se zapsali na listinu, která leží na stolku s kancionály.
  • Na samostatném listu je k rozebrání přehled bohoslužeb Svatého týdne, příležitosti ke sv. smíření a další doporučení k dobrému prožití velikonočního třídenní.
  • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace.
  • Příští neděli je farní káva. Jste zváni.
  • Prosíme rodiče ministrantů o vyprání ministrantského oblečení, nejlépe během tohoto týdne.
  • Na druhé straně ohlášek najdete přehled o aktivitách, při kterých prosíme o vaši výpomoc a pozvánku na přednášku o Turínském plátně. O výpomoc prosíme na NOC KOSTELŮ a na FARNÍ POUŤ V PRUSINÁCH.
  • Biskupství plzeňské nabízí společný Víkend pro ženy 10.-12. května v Těnovicích. Podrobnosti jsou na vývěsce a webu farnosti.
  • Mezi tiskovinami jsou k dispozici Farní věstník a Diecézní zpravodaj.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 7. 4. 7:00PL;  9:30MP. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

POZVÁNKA NA POSTNÍ PROGRAM - TURÍNSKÉ PLÁTNO

Na pořad o Turínském plátně jste zváni v neděli 31. 3. 2019 od 16:00 k dominikánům. Program vede otec biskup František Radkovský.

POZVÁNKA K POMOCI

NOC KOSTELŮ

1. 5. 2019 v pátek proběhne jako každoročně Noc kostelů. Pro dobré zajištění programu potřebujeme dobrovolníky.

Letos budou zpřístupněny oba naše kostely. Z důvodu konání voleb nebude tentokrát program v Salesiánském středisku mládeže.

V kostele sv. Jiří potřebujeme dobrovolníky pro půdu a věž kostela. U sv. Jiří dlouhodobě program koordinuje paní Milena Bělohoubková –

tel: 725700118. S nabídkou pomoci se obracejte, prosím, na ni.

V kostele sv. Martina a Prokopa je třeba zajistit službu u vstupu do kostela, na půdě, kde budou obrazy malířek z naší farnosti a ve věži, kde bude možné si opět zazvonit. S nabídkou pomoci se můžete obrátit na P. Evžena Rakovského – tel: 731625975 nebo pana Marka Nyklese –

tel.: 724937436.

Pouť 26. 5. 2019 v Prusinách

Cílem pouti je setkat se a trochu lépe se vzájemně poznat. Případně sdílet, co je pro nás a život farnosti důležité. Chceme ji dobře prožít a prosíme vás o zapojení do její přípravy.

Kdo je ochoten zapojit se do pomoci s programem pouti, ať se nabídne P. Marku Sklenářovi.

Kdo je ochoten pomáhat s technickým zabezpečením, ať se přihlásí u P. Evžena Rakovského. Co je třeba zajistit: dovoz a odvoz stanu, ve kterém se bude podávat občerstvení, nákup nápojů a potravin, ozvučení venkovního prostoru, přivezení drobného materiálu na program a dovezení, případně odvezení poutníků, kteří si sami nezajistí dopravu.