Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. neděle postní

3. neděle postníDatum konání:
24.3.2019

25. 3.

Pondělí

Slavnost Zvěstování Páně

31. 3.

Neděle

4. neděle postní

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle, ve středu

a v pátek v 17:30 je v kostele pobožnost křížové cesty.

  • Dnes po mši sv. se koná přípravné setkání na Velikonoce ve farním sále.
  • Pro ty, kdo se připravují k biřmování, připravujeme společné prožití velikonočních svátků spojených s pobytem na středisku od středečního večera do velkopátečních obřadů. Tuto možnost nabízíme i dalším mladým lidem od cca 16 let. Více informací na samostatném letáčku, který je v kostele u tiskovin.
  • Rodiče mohou přihlašovat děti na letní ministrantský a farní tábor. Více na webu střediska mládeže.
  • Rodičům a těm, kdo se zabývají výchovou, nabízíme možnost přednášky Karla Řežábka v sobotu 30. března. Je třeba se přihlásit, podrobnosti jsou na nástěnce a webu farnosti.
  • Na nástěnce najdete pozvánky na Národní pochod pro život a rodinu do Prahy a na Národní pouť za hospice na Svatou Horu.
  • Na druhé straně ohlášek najdete bližší informace o připravované farní pouti 26. května tentokrát do Prusin.
  • Prosíme o vaši pomoc při generálním úklidu kostela, který bude 6. dubna. Z organizačních důvodů prosíme ty, kdo mají v úmyslu přijít, aby se zapsali v sakristii. 
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 31. 3. 7:00ER;  9:30PL. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

Milí přátelé,

na letošní květen opět připravujeme farní pouť. Tentokrát nebudeme putovat na Vršíček, ale do Prusin. Pro změnu místa je více důvodů. Hlavním důvodem je, že bychom rádi využili pouti také k setkání, na které nebývá tolik času během roku. Vršíček je krásné místo, ale právě odpovídající prostor pro setkání mimo chrámový prostor tam chybí. Také tam citelně chybí sociální zázemí. Proto spolu s pastorační radou farnosti bychom chtěli, aby dán byl prostor pro vzájemné poznání, sdílení a prožití neformální společné chvíle. Bohoslužba bude jako obvykle pro všechny a po ní bude následovat další program. Prusiny jsme tedy zvolili proto, že nabízí skromné zázemí a prostor pro všechny věkové kategorie a vše je relativně dobře dostupné. Po Velikonocích sdělíme podrobný program, trasy, možnosti a dopravy. Pro letošní farní pouť tedy počítejme s termínem 26. 5. 2019 v Prusinách, kde bychom se měli sejít po různých způsobech putování. Předpokládáme, že v 12:30 budeme slavit mši sv. s následným programem. Pro dobrou přípravu pouti vás prosíme o pomoc. Rádi bychom zapojili ochotné z vás do další přípravy. Kdo by byl ochoten pomoci s programem, ať se přihlásí u P. Marka Sklenáře. Kdo by chtěl pomoci s technickým zabezpečením, ať se přihlásí u P. Evžena Rakovského.