Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 4. 6. 2023 – Slavnost Nejsvětější Trojice

4. 6. 2023 – Slavnost Nejsvětější TrojiceDatum konání:
2.6.2023

5. 6.

Pondělí

Památka sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka

8. 6.

Čtvrtek

Slavnost  Těla a Krve Páně.

11. 6.

Neděle

10. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

  • Minulou neděli činila sbírka na Salesiánskou provincii 9.500,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Děkujeme obětavým farníkům, kteří organizovali Noc kostelů v naší farnosti.
  • Biskup Tomáš Holub nás zve, abychom se ve čtvrtek sešli k slavnosti Božího Těla do kostela k Dominikánům na Slovany. Mše sv. začne v 18:00 a po ní bude eucharistický průvod se čtyřmi zastaveními. Ranní mše sv. v Lobzích zůstává jako obvykle.
  • Biblická hodina tento týden nebude.
  • Příští neděli jsme se rozhodli v naší provincii slavit jako "Salesiánský misijní den". Na webu farnosti máte několik materiálů připravených naším delegátem pro misie. Letos se zaměřují na téma "Ekologie jako součást poslání křesťanů". Na stolku s tiskovinami je k rozebrání modlitba na toto téma. V naší farnosti se věnujeme příští neděli jinému aspektu našeho poslání - výchovně pastoračnímu společenství.
  • Na nástěnce jsou různá pozvání, např. na Křesťanský hudební festival Pils Alive 10. června a další.
  • Závěrečné BNW tohoto školního roku připravujeme pro děti ve věku 10 – 14 let od soboty do neděle 17. - 18. června. Přihlašování přes Sapes bude spuštěno v tomto týdnu. Žádáme rodiče dětí, aby se zúčastnili schůzky v sobotu 17. června při předávání dětí. Jde o důležitou domluvu ohledně podmínek, při nichž bude moci být BNW v příštím školním roce.
  • Na vývěsce je informační plakát o věčných slibech našeho salesiána Josefa Převora. Zve nás všechny k této slavnosti do Brna Žabovřesk 24. června. Mše sv. spolu se skládáním slibů dvou salesiánů začíná v 11:00. Kdo plánujete se zúčastnit, dejte vědět, prosím, P. Evženovi Rakovskému.
  • Všechny Vás srdečně zveme na Volejbalový turnaj nejen pro aktivní volejbalisty, ale pro všechny a to i jednotlivce, kteří mají chuť si společně zasportovat. V rámci Svatoprokopské pouti bude možnost si zahrát. Více informací najdete na letáčku na vývěsce.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 11. 6. 7:00PL;  9:30MK. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.