Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 11. 6. 2023 – 10. neděle v mezidobí

11. 6. 2023 – 10. neděle v mezidobíDatum konání:
10.6.2023

13. 6.

Úterý

Památka sv. Antonína z Padovy, kněze

16. 6.

Pátek

Slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova

17. 6.

Sobota

Památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie

18. 6.

Neděle

11. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

  • Závěrečné BNW tohoto školního roku připravujeme pro děti ve věku 10 – 14 let od této soboty do neděle 17. - 18. června. Přihlašování přes Sapes je spuštěno. Žádáme rodiče dětí, aby se zúčastnili schůzky v sobotu 17. června při předávání dětí. Jde o důležitou domluvu ohledně podmínek, při nichž bude moci být BNW v příštím školním roce.
  • Pingpongový turnaj se uskuteční v pátek 16. června odpoledne. Zveme děti a mládež od 7 do 18 let. Přihlašování probíhá přes SAPES.
  • Na vývěsce je informační plakát o věčných slibech našeho salesiána Josefa Převora. Zve nás všechny k této slavnosti do Brna Žabovřesk 24. června. Mše sv. spolu se skládáním slibů dvou salesiánů začíná v 11:00. Kdo plánujete zúčastnit se, dejte vědět, prosím, P. Evženovi Rakovskému.
  • Všechny Vás srdečně zveme na Volejbalový turnaj nejen pro aktivní volejbalisty, ale pro všechny, a to i jednotlivce, kteří mají chuť si společně zasportovat. V rámci Svatoprokopské pouti bude možnost si zahrát. Více informací najdete na letáčku na vývěsce.
  • Katolický týdeník obsahuje několik zajímavých témat: jak lze nasytit miliony školních dětí, jak užitečné jsou byliny a co dobrého přinesla Noc kostelů.
  • V tištěných ohláškách je uvedeno stručné vyjádření o budoucím zaměření pastorace v naší farnosti. 
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 18. 6. 7:00MK;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Pastorační zaměření v naší farnosti v blízké budoucnosti

Milí farníci,

postupující čas a personální změny nás vedou k tomu, že chceme v plzeňském salesiánském díle některé věci obnovit a jiné zavést nově. Na podzim jsou v plánu tři kroky:

  1. Na podzim končí mandát současné pastorační radě farnosti. Už teď proto hledáme lidi, kteří se zapojí do přemýšlení o prioritách naší farnosti. Potřebujeme zvolit vaše zástupce, kteří nám salesiánům pomohou poznat, čemu dávat přednost a o co se společně starat, aby naše farní společenství reprezentovalo katolickou církev v našem městském a farním obvodě.
  2. Ani členové pastorační rady, ani samotní salesiáni nestačí na to, aby realizovali všechny úkoly farnosti, které souvisí s posláním farnosti: vzdělávat ve víře, slavit svátosti, vytvářet mezi lidmi hezké vztahy, pomáhat potřebným a navíc se ještě starat o hmotné zajištění všeho, co s tím souvisí. Proto vzniká farní pastorační tým, do nějž bude od září patřit kromě kněží salesiánů také Hanka Šašková a tři až čtyři další lidi, které právě hledáme.
  3. Naše farnost je salesiánská. Uskutečňujeme v ní salesiánský program, který je formulován ve výchovně pastoračním projektu. Za společné plnění poslání ve středisku i ve farnosti je zodpovědný ředitel salesiánské komunity. Tento úkol nemůže plnit sám. Potřebuje kolem sebe skupinu lidí, kteří „myslí salesiánsky“. Tento poradní sbor se nazývá Rada výchovně pastoračního společenství. Neměl by to být nějaký další orgán, ale spíš „charismatická skupina“ lidí, kteří se zajímají o salesiánský styl života a výchovy a záleží jim na tom, aby farnost i středisko rozvíjely to, co je pro salesiány charakteristické: rodinného ducha, nadšení pro službu lidem a propojení sociální práce, výchovy a evangelizace. Jejich úkolem bude pravidelně promýšlet a případně revidovat náš výchovně pastorační projekt. Jde o to, abyste i pomocí těchto lidí, které v současné době hledáme, mohli přispívat svými návrhy a připomínkami k rozvoji salesiánského díla v Plzni. S jakýmikoliv dotazy se obracejte na mě, případně na ostatní členy komunity. Věřím, že se nám podaří tyto tři kroky dobře uvážit a s Boží pomocí moudře realizovat.

        Děkuji vám všem za spolupráci.

        V Plzni dne 11. června 2023       

                                                                 P. Michal Kaplánek, SDB, 

                                                                 ředitel komunity