Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 4. 12. 2022 – 2. neděle adventní

4. 12. 2022 – 2. neděle adventníDatum konání:
4.12.2022

7. 12.

Středa

Památka sv. Ambrože,  biskupa a učitele církve

8. 12.

Čtvrtek

Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny

prvotního hříchu

11. 12.

Neděle

3. neděle adventní

 

  

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle, kromě soboty.

 • Dnes probíhá potravinová sbírka pro rodiny z azylových domů. Věci se shromažďují v chodbě k sakristii.
 • Dnes jste po bohoslužbě zváni na farní kávu.
 • Zítra v pondělí se uskuteční putování za sv. Mikulášem do kostela sv. Jiří. Akce je jen pro přihlášené děti.
 • O adventních sobotách budou v kostele v Lobzích zpívané roráty. Roráty začínají už v 7:45.
 • Duchovní zamyšlení pro farnost bude v sobotu 10. 12. od 9:00 ve středisku. Přednášejícím bude P. Vojtěch Sivek. Bude rovněž sloužit mši sv. v 7:45.
 • BNW pro děti ve věku 10 – 14 let proběhne příští víkend 10. – 11. 12. Prosíme o přihlášení přes sapes.cz nejpozději do čtvrtka.
 • Na setkání dobrodinců jste zváni v pondělí 12. 12. od 17:30, kdy v kostele začíná mše sv. Setkání pak pokračuje ve středisku. Hostem je salesián P. Michael Martínek.
 • Pro Tříkrálovou sbírku sháníme vedoucí skupinek a dětské koledníky. Ideálně rodiče s dětmi. Více informací u Dušana Váni (602 337 041).
 • "Milí farníci, synoda, které jste se aktivně zúčastnili na konci minulého a začátku letošního roku, se dostává do další fáze. V únoru proběhne celoevropská – kontinentální část. Jako podklad pro jednání byl vytvořen pracovní materiál s titulem "Rozšiř prostor svého stanu". V tomto dokumentu jsou souhrnně citovány podněty ze synodních výstupů diecézí celého světa. Nyní jsme vyzváni, abychom si text prostudovali a pomohli našemu biskupovi vybrat ta nejdůležitější témata, která mají být projednána na celoevropském zasedání. V pondělí 12.12. ve 20:00 proběhne na středisku pracovní setkání, ze kterého bude proveden podobný výstup, jako jsme zpracovávali v první etapě – jen otázky jsou trochu jiné. Vyzýváme k účasti všechny, kteří mají zájem se podílet na dalším směrování církve. Prosíme hlaste u Michala, Evžena nebo Dušana Váni. Každý zájemce dostane původní text spolu se stručným vysvětlujícím dodatkem od Michala. Pokud se nebudete moci pondělního setkání zúčastnit, ale chcete se na synodě podílet i v této etapě, můžete si oba dokumenty prostudovat samostatně nebo v rámci svého společenství a odpovědi odevzdat nebo zaslat nejpozději do pátku 17.12. Michal Kaplánek a Dušan Váňa" 

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 11. 12. 7:00MK;  
  9:30
  ER. U sv. Jiří: na požádání MP.  V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.