Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 27. 11. 2022 – 1. neděle adventní

27. 11. 2022 – 1. neděle adventníDatum konání:
26.11.2022

30. 11.

Středa

Svátek sv. Ondřeje, apoštola

3. 12.

Sobota

Památka sv. Františka Xaverského, kněze

4. 12.

Neděle

2. neděle adventní

  

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle, kromě soboty.

 • Dnešní sbírka je určena na stavbu kláštera v Drastech u Prahy. Děkujeme za vaše dary.
 • O adventních sobotách budou v kostele v Lobzích zpívané roráty. Roráty začínají už v 7:45.
 • Duchovní zamyšlení pro farnost bude v sobotu 10. 12. od 9:00 ve středisku. Přednášejícím bude P. Vojtěch Sivek.
 • Blíží se putování za sv. Mikulášem. Budou putovat dvě skupiny s maximálním počtem třiceti dětí. Na akci je nutno se přihlásit nejpozději do 1. prosince. Je již spuštěno přihlašování přes Sapes, kde najdete všechny potřebné informace.
 • K rozebrání je Farní věstník s přehledem vánočních bohoslužeb.
 • Mimořádná potravinová sbírka
 • Na druhou adventní neděli vyhlašujeme mimořádnou potravinovou sbírku surovin pro pečení vánočního cukroví (mouka, máslo, vejce, kakao, mandle, ořechy atp.). Sbírka bude určena pro nejpotřebnější – především matky samoživitelky, které prošly azylovým domem sv. Zdislavy a na které současná inflace doléhá nejsilněji. Bylo by hezké, kdyby díky naší sbírce mohly alespoň částečně navodit ve svých domovech atmosféru Vánoc. Protože se finanční tíseň dotýká velkého okruhu lidí, pokud víte o někom z farnosti ve svém okolí, že si pečení cukroví nemůže letos dovolit a bylo by vhodné mu výtěžkem této sbírky pomoci, informujte Evžena Rakovského. Po domluvě s ním je možné přinášet potraviny i ve všední dny, a to již od tohoto týdne do třetí neděle adventní.
 • Tříkrálová sbírka
 • Hlavní koledování TS 2023 proběhne na území farnosti v sobotu 7. ledna 2023. Individuálně je možné koledovat od 1.1.2023 do 20.1.2023. Sháníme vedoucí skupinek a dětské koledníky. Ideálně rodiče s dětmi. Diecézní a Městská charita podporuje i tzv. stacionární kasičky. Pokud znáte vedoucí či majitele prodejen nebo provozoven služeb na území naší farnosti a ti by byli ochotni umístit kasičku TS do prodejny, prosím informujte Dušana Váňu. Kontaktní telefon 602 337 041.
 • Tradiční salesiánský ples se neuskuteční v obvyklém termínu příští rok v lednu nebo únoru v DEPU, ale z ekonomických důvodů až 22. dubna v KD Šeříkovka.
 • Na nástěnce a webu biskupství najdete pozvání k aktivitám mimo naši farnost. Zvláště doporučujeme nabídku biskupa Tomáše Holuba k účasti na postní duchovní obnově v Johannistalu v Německu. 

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 4. 12. 7:00PL;  
  9:30
  ER. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.