Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 33. neděle v mezidobí; v kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnost

33. neděle v mezidobí; v kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnostDatum konání:
14.11.2020

17. 11.

Úterý

Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice

21. 11.

Sobota

Památka Zasvěcení Panny Marie V Jeruzalémě

22. 11.

Neděle

Slavnost Ježíše Krista Krále

 • Děkujeme otce biskupovi Tomášovi Holubovi za jeho přítomnost a ochotu oslavit v naší farnosti slavnost sv. Martina. I když je to za náročných okolností.
 • Salesiáni jsou v karanténě z důvodu kontaktu s nemocným na koronavir. Od středy už bude ale možné kromě podávání eucharistie i udílet svátost smíření.
 • Ještě dnes jsou zvány nejen rodiny s malými dětmi, ale i starší školáci a mládež k putování po několika stanovištích lobezským parkem k našemu kostelu sv. Martina. Více najdete na farním webu.
 • Jsme zváni zapojit se k veřejné připomínce všech lidí pronásledovaných pro víru, a to dne 25. listopadu 2020 prostřednictvím iniciativy „Červená středa“. Symbolem akce je červené světlo připomínající krev trpících. Vzpomeňme alespoň modlitbou na všechny pronásledované pro víru.
 • Ve středu bude biskup Tomáš Holub v naší farnosti sloužit mši sv. za oběti zneužívání v církvi od 18:00 v kapli Salesiánského střediska mládeže.
 • Připojme se také k modlitbám růžence a večerních chval z našich rodin přes internet v pondělí, čtvrtek a sobotu. V neděli večer můžete sledovat povzbuzení od salesiánů.
 • Zveme vás k zapojení se do aktivity "Lobezská pekařka". O co jde? Chceme spolu s vámi vytvořit ještě teď před Adventem farní kuchařku, ve které bychom si navzájem sdíleli své oblíbené Vánoční pekařské laskominy. Do 28. 11. nám pošlete na email pekarka@sdbplzen.cz jeden nebo dva recepty a ideálně s fotografií vašeho kuchařského kouzlení. Vše bude zpracováno a připraveno na webu farnosti k volnému stažení. Aktivitu zajišťují Janovičovi. Spolu se sdílením receptů nabízíme také možnost napéci a přinést napečené speciality. Ty pak nabídneme těm, kdo nemají, nemohou nebo nejsou schopni si sami připravit vánoční cukroví.
 • Připomínáme těm, kdo sledují bohoslužby přes internet nebo přenášené televizí Noe, že mohou přijít v neděli i ve všední dny ke svatému přijímání do kostela v Lobzích. Sledování mše sv. je přínosné a povzbuzující. Přijetí Krista osobně v eucharistii je ale nenahraditelné. Proto k přijetí eucharistie využijte nejen neděli, ale i ostatní dny v týdnu.
 • Připomínáme, že katolický týdeník lze zdarma stáhnout z jejich webových stránek.
 • Dnes bude možné ke sv. přijímání přistupovat mimořádně pouze odpoledne v čase 14:00 – 15:30. Příští neděli už pak i dopoledne.
 • Vzhledem vývoji epidemiologické situace, mohou být v následujícím týdnu upravena restriktivních opatření. Sledujte proto aktuální informace na webu a Facebooku farnosti.
 • Po skončení této bohoslužby začne asi za 10 minut přednáška a po ní možnost dotazů pro otce biskupa Tomáše. Dotazy je možné posílat formou SMS zprávy na číslo 722 129 659, které bude uvedené ve spodní části obrazovky vysílání.
 • Z technických důvodu bude přednáška probíhat na novém odkazu, který je uveden v popisku tohoto videa. Tam za chvíli začne stream přednášky. Z webových stránek farnosti lze otevřít opět v odkaze na internetové vysílání. 

 

 • Od pondělí do soboty v čase 9:00 – 18:00 je otevřeno zádveří kostela k osobní modlitbě.
 • Podávání sv. přijímání a možnost přijetí svátosti smíření je možné takto:

 

V neděli       

11:00 – 12:00

14:00 – 15:00*

Průběžně

V pondělí, čtvrtek a sobotu

9:00 – 11:00

Po telefonickém kontaktu moderátora farnosti.

Ve středu a pátek

17:30 – 18:30

Průběžně

 

 

* V neděli 15. 11. 2020 bude sv. přijímání podáváno

  jen v čase 14:00 – 15:30

 

 Pro aktuální informace, prosíme, sledujte informační kanály:

Webové stránky farnosti:   www.sdbplzen.cz;

Facebook:   Salesiánská farnost Plzeň - Lobzy

YouTube kanál:   Farnost Plzeň Lobzy

 

 

Modlitba za pomoc při pandemii:

 

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

 

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!