Úvod > Ohlášky > 32. neděle v mezidobí - Svatomartinská pouť

32. neděle v mezidobí - Svatomartinská pouť

11.11.2018

Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka

Památka sv. Anežky České, panny

Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle

• Děkujeme za pomoc dvaceti obětavým farnicím a farníkům při generálním úklidu kostela a prostor kolem něj.
  • Dnešní sbírku věnujeme na potřeby Salesiánské provincie. Díky za vaše dary.
  • Mše sv. pro maminky s malými dětmi bude ve středu v kapli SaSM v 9:30.
  • Zveme ministranty na první dvoudenní schůzku s přespáním, která se uskuteční za dva týdny 23. a 24. listopadu.
  • Zveme děti na další pokračování BNW, které se uskuteční za dva týdny 24. - 25. listopadu. Přihlašování na obě akce je přes elektronický systém sapes.
  • Mezi tiskovinami je k rozebrání Salesiánský magazín a časopis Nezbeda.
  • Tištěné ohlášky obsahují tyto informace:
  • Vysvětlení k dnešnímu zvonění v kostelích po celé Evropě.
  • Výzva ke sbírce na biblický apoštolát příští neděli, která je Dnem Bible.
  • Výzva k modlitbě za oběti zneužívání.

• Dnes je farní pouť, jste srdečně zváni na pohoštění a program do Salesiánského střediska mládeže. V 12:30 začne beseda s P. Jiřím Cahou na téma: Jak žít šťastně v rodině a jak propojit evangelium v výchovou. V 15 hod. je plánována drakiáda. Po mši sv. je možnost zakoupit publikace z Karmelitánského nakladatelství. V chodbě do sakristie si můžete vybrat z široké nabídky nakladatelství. Jsou zde k dispozici i různé dárkové publikace.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 18. 11.

7:00ER;  9:30PL. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Zvonění v Evropě

Dne 11. listopadu 2018 si celá Evropa připomene konec první světové války, proto v době od 13:30 hodin budou znít po dobu několika minut kostelní zvony jako připomínka konce této světové války a symbolické uctění památky padlých v první světové válce. Připojme

Výzva k podpoře biblického apoštolátu

Každoročně se v tyto dny koná sbírka na Biblické dílo. Můžeme pomoci dalším, aby mohli číst a porozumět Božímu slovu. Je pro nás příležitostí podílet se na šíření radostné zvěsti - Písma svatého. Proto příští neděli vykonáme při všech bohoslužbách sbírku na biblický apoštolát. Prosíme o vaši velkorysost.

Výzva k modlitbě

V neděli 18. listopadu se připomíná Evropský den na ochranu dětí proti sexuálnímu vykořisťování a pohlavnímu zneužívání. Ve svých modlitbách vzpomeňme na tyto oběti a prosme: „Za všechny oběti sexuálního zneužívání v dětství v České republice, zvláště pak za ty, kteří byli zneužity služebníky církve.“. Na tento úmysl bude sloužena mše svatá v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí v 9:00.