Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 31. neděle v mezidobí

31. neděle v mezidobíDatum konání:
4.11.2018

9. 11.

Pátek

Svátek Posvěcení lateránské baziliky

10. 11.

Sobota

Památka sv. Lva Velikého, papeže a učitel církve

11. 11.

Neděle

32. neděle v mezidobí  

V kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnost

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle

  • Dnes je farní káva, jste srdečně zváni.
  • V pátek bude zádušní mše sv. za + Jaroslava Kosta v 15:00 v kostele sv. Jiří.
  • V sobotu 10. listopadu prosíme o pomoc při generálním úklidu kostela a prostor kolem něj. Začneme v 9:00. Předpokládaný konec je ve 13:00. Prosíme, abyste se nahlásili v sakristii, abychom věděli, pro kolik brigádníků připravit práci. Pokud někdo chtěl, může si přinést i své pracovní nástroje.
  • Příští neděli bude v Lobzích pouť. Při bohoslužbách vykonáme sbírku na potřeby Salesiánské provincie. Hlavním celebrantem při mši sv. v 10:00 bude P. Jiří Caha. Po poutním obědě bude setkání a beseda s P. J. Cahou na téma Jak žít šťastně v rodinách a Jak propojit evangelium s výchovou. Pouť bude letos zakončena drakiádou. Podrobnosti jsou na webu i na vývěsce. Když budete moci, přineste, prosíme, nějakou sladkost ke kávě.

 

Při pouti budete mít možnost zakoupit publikace z Karmelitánského nakladatelství. V chodbě do sakristie bude možno si vybrat z široké nabídky nakladatelství. Budou k dispozici i různé dárkové publikace.

  • Až do 8. listopadu při návštěvě hřbitova, modlitbě za zemřelé a splnění tří obvyklých podmínek (sv. smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl sv. otce), můžeme pro zemřelé získat plnomocné odpustky.
  • V tištěných ohláškách najdete informaci o generální opravě bytu, který spoluvlastní naše farnost.
  • Jen na mši v 10: Chejlavovi nás požádali, aby mohli říci pár slov ke své životní situaci (promluví Radek a Pavel).

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 11. 11. 7:00MP;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Generální oprava bytu

 

Milí farníci,

Před asi deseti lety se naše farnost stala spolumajitelkou bytu ze závěti velkorysého zůstavitele. Jsme spolumajiteli bytové jednotky v Plzni – Slovanech spolu s tamější farností. Doposud byt obsazovala a spravovala farnost Plzeň – Slovany. My jsme měli pouze podíl na zisku. Nyní se toto pravidlo mění a obsazovat a spravovat byt bude naše farnost. Na této aktivitě se budou podílet především členové ekonomické rady farnosti.

Protože byt byl dlouhodobě užíván, ale v poslední době nebyl obsazen, využíváme tuto situaci a připravili jsme jeho generální opravu. Spolu s ekonomickými radami obou farností jsme se dohodli na výměně téměř všech součástí bytu. Celková investice činí 450 tis. Kč bez DPH. Naše farnost hradí polovinu této částky. S projekční přípravou nám velmi pomohl ing. Antonín Švehla. Za farnost bude na opravy dohlížet pan Josef Janovič. V nejbližších dnech by měly začít stavební práce. Ve vhodný čas vyhlásíme účelovou sbírku na tuto investici a poprosíme o vaši štědrost. Do budoucnosti je výnos z vlastnictví této nemovitosti pro farnost jeden ze stálých příjmů, využitelný pro různé pastorační aktivity.

Prosíme vás zároveň o modlitbu za zdárný průběh prací. P. Evžen Rakovský