Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 31. neděle v mezidobí

31. neděle v mezidobíDatum konání:
30.10.2021

1. 11.

Pondělí  

Slavnost Všech svatých

2. 11.

Úterý

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

4. 11.

Čtvrtek

památka sv. Karla Boromejského

7. 11.

Neděle

32. neděle v mezidobí  

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle, pouze:

v úterý na Dušičky – 2. listopadu budou bohoslužby:

v 8:00        v kostele v Lobzích

v 17:00      v kostele sv. Jiří. Po této mši sv. bude společná modlitba na hřbitově u kříže za zemřelé.

 • Povinnost zakrytí nosu a úst s dalšími standardními hygienickými opatřeními platí pro všechny účastníky bohoslužeb. Ruce si nepodáváme, vyjma členů rodiny. Obsazovat lze všechna místa v kostele.
 • Sbírka na misie minulou neděli činila 8.780,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
 • Letos mimořádně po celý měsíc listopad libovolných osm dní při návštěvě hřbitova, modlitbě za zemřelé a splnění tří obvyklých podmínek (sv. smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl sv. otce), můžeme pro zemřelé získat plnomocné odpustky.
 • Na slavnost Všech svatých 1. listopadu plánujeme putování pro rodiče s dětmi. Začátek je v 17:00 na konečné autobusu na Doubravce. Více informací na webu a nástěnce.
 • Biskup Tomáš zve všechny, kteří ztratili někoho blízkého, na akci Svíce pro naše zemřelé, která se uskuteční v úterý 2. listopadu od 18:00 v katedrále sv. Bartoloměje. Více informací je níže, na webu nebo na nástěnce.
 • Příští pátek je první pátek v měsíci. Po mši sv. bude adorace se zpěvy z Taizé.
 • Na sobotu 6. listopadu od 9:00 připravujeme generální úklid kostela v Lobzích. Prosíme, rezervujte si potřebný čas a přijďte pomoci. Kdo ví, že může přijít, ať se zapíše na listinu v sakristii.
 • Prosíme, abyste finanční příspěvky na tiskoviny (Katolický týdeník, Farní věstník a Diecézní zpravodaj) dávali do sbírky. Kasička byla před časem vykradena. Ze sbírky budou odečteny náklady na tyto tiskoviny.
 • U tištěných ohlášek najdete:
 • Farní věstník a Diecézní zpravodaj
 • list s ohlédnutím za loňským školním rokem. Přes pandemickou situaci se v něm událo velké množství aktivit i díky mnoha obětavým a ochotným z vás.
 • letáčky o započatém synodálním procesu. Postupně vás budeme informovat o dalších krocích, které s tímto procesem souvisejí.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 7. 11.  7:00PL; 10:00 - MP. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

Biskup Tomáš zve všechny, kteří ztratili někoho blízkého, na akci Svíce pro naše zemřelé, která se uskuteční v úterý 2. listopadu od 18 hodin v katedrále sv. Bartoloměje. Na místě budete moci na lístek napsat jména vašich blízkých zemřelých nebo vaši prosbu. Lístky budou během akce předány mnichům trapistům z kláštera v Novém Dvoře, kteří se za zemřelé budou každý den modlit. Biskup Tomáš vás rovněž prosí, abyste řekli o akci Svíce pro naše zemřelé i lidem ve vašem okolí, kteří ztratili někoho blízkého a případně přišli spolu s nimi.