Úvod > Ohlášky > 30. neděle v mezidobí

28.10.2018

Sv. Wolfganga, biskupa

Slavnost Všech Svatých

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

Sv. Martina de Porres, řeholníka

31. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu budou ve čtvrtek a v pátek odlišně od obvyklého pořadu

• Sbírka na podporu misií činila 10.200,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • V tištěných ohláškách najdete pozvánku na Svatomartinskou pouť. Na stolku vedle nich jsou k rozebrání Farní Věstník a kartičky s fotografiemi salesiánských dobrovolníků, kteří jsou v různých částech světa. Podpořme je modlitbou.
  • Ve čtvrtek na slavnost Všech svatých bude kromě ranní mše sv. také mše sv. v 18:00 v kostele v Lobzích.
  • V pátek na Dušičky - Vzpomínka na všechny věrné zemřelé – bude také mimořádná mše sv. v 17:00 v kostele sv. Jiří na Doubravce.
  • Protože je zároveň prvním pátkem v měsíci, bude v Lobzích po mši sv. jako obvykle adorace se zpěvy z Taizé.
  • V sobotu jste zváni na koncert Sinaj a Nejme sami. Od 16:00 v kostele v Lobzích hraje Quo Vadis.
  • Příští neděli bude po bohoslužbách farní káva.

V období 1. – 8. listopadu při návštěvě hřbitova, modlitbě za zemřelé a splnění tří obvyklých podmínek (sv. smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl sv. otce), můžeme pro zemřelé získat plnomocné odpustky. Kdo nemůže z vážných důvodů navštívit hřbitov v této době, může získat odpustky za stejných podmínek i v době od 25.10. – 1.11.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 4. 11. 7:00PL;  11:00MP (tuto neděli bude možno přistoupit ke sv. smíření až po mši sv.). U sv. Jiří: na požádání MP V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

MODLITBA ZA REPUBLIKU

"Dobrý Bože, děkujeme ti za všechno dobrodiní, které jsme od Tebe obdrželi během 100 let trvání naší republiky i v předchozích staletích. S vděčností Tě chválíme za dar života, za krásy naší země, za její rozmanitost, plodnost a bohatství, za schopnosti a obdarování naše, našich spoluobčanů i našich předků.

Svěřujeme Ti události celé naší historie, které přinášely utrpení a rozdělení do života mnohých obyvatel naší země. Zvláště prosíme za uzdravení ran a utrpení, které přinesly světové války v minulém století, za uzdravení ran a utrpení spojených s vyhnáním sudetských Němců po válce, za uzdravení ran a utrpení spojených s pronásledováním, potlačováním lidských práv a s všeobecnou devastací života během komunistického režimu.

Prosíme za naši současnost, abychom si vážili nabyté svobody a dokázali v ní odpovědně žít; abychom měli otevřená srdce pro všechny potřebné a dokázali se dělit; abychom měli odvahu stát na straně pravdy a odporovat zlu. Ať si vážíme života každého člověka a ať dokážeme hledat v našich rodinách, mezi přáteli, v pracovních kolektivech a obcích to, co prospívá všem a společně o to usilujeme. Ať v těžkostech nerezignujeme a neztrácíme naději a odhodlaně kráčíme dál po cestě našeho života. O to Tě prosíme. Amen.”