Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 30. neděle v mezidobí

30. neděle v mezidobíDatum konání:
28.10.2018

29. 10.

Pondělí

Sv. Wolfganga, biskupa

1. 11.

Čtvrtek

Slavnost Všech Svatých

2. 11.

Pátek

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

3. 11.

Sobota

Sv. Martina de Porres, řeholníka

4. 11.

Neděle

31. neděle v mezidobí  

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou ve čtvrtek a v pátek odlišně od obvyklého pořadu

  • Sbírka na podporu misií činila 10.200,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • V tištěných ohláškách najdete pozvánku na Svatomartinskou pouť. Na stolku vedle nich jsou k rozebrání Farní Věstník a kartičky s fotografiemi salesiánských dobrovolníků, kteří jsou v různých částech světa. Podpořme je modlitbou.
  • Ve čtvrtek na slavnost Všech svatých bude kromě ranní mše sv. také mše sv. v 18:00 v kostele v Lobzích.
  • V pátek na Dušičky - Vzpomínka na všechny věrné zemřelé – bude také mimořádná mše sv. v 17:00 v kostele sv. Jiří na Doubravce.
  • Protože je zároveň prvním pátkem v měsíci, bude v Lobzích po mši sv. jako obvykle adorace se zpěvy z Taizé.
  • V sobotu jste zváni na koncert Sinaj a Nejme sami. Od 16:00 v kostele v Lobzích hraje Quo Vadis.
  • Příští neděli bude po bohoslužbách farní káva.

V období 1. – 8. listopadu při návštěvě hřbitova, modlitbě za zemřelé a splnění tří obvyklých podmínek (sv. smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl sv. otce), můžeme pro zemřelé získat plnomocné odpustky. Kdo nemůže z vážných důvodů navštívit hřbitov v této době, může získat odpustky za stejných podmínek i v době od 25.10. – 1.11.

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 4. 11. 7:00PL;  11:00MP (tuto neděli bude možno přistoupit ke sv. smíření až po mši sv.). U sv. Jiří: na požádání MP V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

MODLITBA ZA REPUBLIKU

"Dobrý Bože, děkujeme ti za všechno dobrodiní, které jsme od Tebe obdrželi během 100 let trvání naší republiky i v předchozích staletích. S vděčností Tě chválíme za dar života, za krásy naší země, za její rozmanitost, plodnost a bohatství, za schopnosti a obdarování naše, našich spoluobčanů i našich předků.

Svěřujeme Ti události celé naší historie, které přinášely utrpení a rozdělení do života mnohých obyvatel naší země. Zvláště prosíme za uzdravení ran a utrpení, které přinesly světové války v minulém století, za uzdravení ran a utrpení spojených s vyhnáním sudetských Němců po válce, za uzdravení ran a utrpení spojených s pronásledováním, potlačováním lidských práv a s všeobecnou devastací života během komunistického režimu.

Prosíme za naši současnost, abychom si vážili nabyté svobody a dokázali v ní odpovědně žít; abychom měli otevřená srdce pro všechny potřebné a dokázali se dělit; abychom měli odvahu stát na straně pravdy a odporovat zlu. Ať si vážíme života každého člověka a ať dokážeme hledat v našich rodinách, mezi přáteli, v pracovních kolektivech a obcích to, co prospívá všem a společně o to usilujeme. Ať v těžkostech nerezignujeme a neztrácíme naději a odhodlaně kráčíme dál po cestě našeho života. O to Tě prosíme. Amen.”