Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. neděle v mezidobí

3. neděle v mezidobíDatum konání:
22.1.2022

24. 1.

Pondělí

Svátek sv. Františka Saleského, biskupa a učitele církve

25. 1.

Úterý

Svátek Obrácení sv. Pavla, apoštola

26. 1.

Středa

Památka sv. Timoteje a Tita, biskupů

28. 1.

Pátek

Památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve

30. 1.

Neděle

Slavnost sv. Jana Boska

  • Dnes je Neděle Božího slova.

Sbírka při bohoslužbách je na biblický apoštolát. Díky za vaše dary.

  • Poslední rozloučení při mši sv. se + Jiřinou Boltíkovou se uskuteční v pondělí 24. ledna v kostele v Lobzích v 11:00.
  • Zveme vás na divadelní scénku Vánoční hra dětí z klubu Balón střediska mládeže v pondělí 24. ledna od 17:00. Děti ji nacvičily, ale kvůli onemocněních části herců se hra nemohla uskutečnit před Vánocemi. Proto ji předvedou až v pondělí.
  • V pátek 28. ledna bude ministrantská schůzka. Nově také ve stejnou dobu od 16:45 začne setkávání děvčat ve skupině Dívčí pátky. Skupinu vedou Zuzka Pecháčková a Alenka Růžičková. Děti je potřeba na tuto aktivitu přihlásit. Více informací a vytištěné přihlášky budou k dispozici u vedoucích. Přihlašování je možné také přes SAPES.
  • BNW pro děti ve věku 10 – 14 let proběhne příští víkend 29. – 30. 1. Prosíme o přihlášení přes cz do středy 26. 1. V případě zájmu si vyžádejte podrobné informace u Marka Sklenáře.
  • Příští neděli oslavíme v naší farnosti sv. Jana Boska. Po dopoledních bohoslužbách v Lobzích jste zváni na horký nápoj. Prosíme o trochu napečených sladkostí. Obojí nabídneme před kostelem, podobně jako při svatomartinské pouti.
  • Příští neděli začíná příležitost pro další zájemce prožít synodální proces. V naší farnosti nabídneme možnost zapojit se do tohoto procesu ve skupinách přátel nebo v nově nabídnutých skupinách.

Proto za týden v neděli proběhne bližší seznámení se s průběhem a tématy synodálního procesu. Nabídneme termíny pro setkání skupinek farníků po mši v 7:30 a po mši v 10:30. Farníky od sv. Jiří a účastníky mše v 9:00, kteří se budou chtít synody aktivně zúčastnit, prosíme, aby v neděli 30. ledna mimořádně přišli buď na mši sv. v 7:30 nebo v 10:30 do Lobez. Proběhne první setkání dvou skupin a budou stanoveny další termíny pro ty, kteří se doposud procesu neúčastní nebo nepatří do stávajících společenství či skupin. Animátory pro tato společenství jsou Dušan Váňa a Marek Nykles.         

Pro ty, kdo by chtěli využít témata v jiných vlastních skupinách, nabídneme přípravu k moderaci a manuál, jak prožít takovéto setkání. Pro tento způsob je třeba kontaktovat koordinátora farnosti Dušana Váňu (tel: 602 337 041).

Témata a otázky jsou k dispozici na webu farnosti i biskupství.

Vzhledem k aktuální pandemické situaci může dojít ke změně. Sledujte, prosto web farnosti, kde budou k dispozici aktuální informace.

  • Katolický týdeník nabízí velmi zajímavé články. Např. přehled výsledku sčítání obyvatel a těch, kdo se hlásí ke katolické církvi, nahlédnutí do života manželů Ženíškových a úvahu nad tím, kde se bere spokojenost.

 

  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 30. 1.  7:00 – ER; 8:30 – ER; 10:00 - MS. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.