Úvod > Ohlášky > Slavnost sv. Jana Boska

29.1.2022

Svátek Uvedení Páně do chrámu - Hromnice

Sv. Blažeje, biskupa a mučedníka

Památka sv. Agáty, panny a mučednice

• Při sbírce minulou neděli bylo vybráno na biblický apoštolát 9. 065,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Dnes slavíme v naší farnosti sv. Jana Boska. Z důvodu pandemické situace rušíme avizované pohoštění před kostelem. Tuto formu oslavy odkládáme na jarní měsíce.
  • Pátek je první v měsíci a po mši sv. bude jako obvykle adorace.
  • Katolický týdeník nabízí velmi zajímavé články: O důležitosti laických katechetů, postřehy ze synodální cesty a svědectví Ujgurů o hrůzách z převýchovného čínského tábora.
  • Velký dík patří všem dárcům, kteří přispívají během bohoslužeb při sbírkách nebo převodem na bankovní účet farnosti svými finančními dary. V těchto dnech jsou vystavována potvrzení o přijetí darů. Pokud by někdo z dárců ještě neobdržel toto potvrzení pro daňové účely, ať se obrátí na P. Evžena Rakovského.
  • Níže a v tištěných ohláškách najdete výběr myšlenek Dona Boska.
  • Jako malé povzbuzení si dnes můžete odnést z kostela drobnost z ošatky u tiskovin.

• Jen na 7:30 a 10:30: Dnes po mši sv. zůstaňte, prosím, ještě chvíli v kostele. Krátce představíme způsob prožití synodálního procesu v naší farnosti pro ty, kteří v něm doposud nejsou zapojeni. Synodální proces je především záležitostí laiků – vás, kteří se setkáváte nejen při bohoslužbách. Využijte této možnosti.

• Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 6. 2.  7:00 – ER; 8:30 – PL; 10:00 – MP. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

Myšlenky Dona Boska:

Jestliže chcete, aby váš život byl veselý a klidný, usilujte o to, abyste stále setrvávali v milosti Boží.

Pánu se líbí, když všechno, co pro něj konáme, konáme s radostí.

Nechme se vždy vést pravdou.

Být dobrý neznamená nedopouštět se nedostatků, spíše mít dobrou vůli je napravovat.

Radím vám: konejte dobro, kdykoliv můžete, a nečekejte odměnu od světa, ale jedině od Boha.

Odvahu, odvahu, vždy odvahu. Nikdy se neunavme v konání dobra, Bůh bude s námi.

Kdo není smířen s Bohem, není smířen ani sám se sebou, ani s druhými.

Jestliže chceš, aby druzí snášeli tvé nedostatky, snášej rád nedostatky druhých.

Jestliže vám jde doopravdy o lásku, snažte se být vůči všem vlídní a umírnění.