Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. neděle v mezidobí

2. neděle v mezidobíDatum konání:
16.1.2022

17. 1.

Pondělí

Památka sv. Antonína, opata

18. 1.

Úterý

Památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů

21. 1.

Pátek

Památka sv. Anežky, panny a mučednice

23. 1.

Neděle

3. neděle v mezidobí

  • Od 18. do 25. ledna probíhá světový týden modliteb za jednotu křesťanů. V Plzni jsme společnou modlitbu s křesťany jiných církví prožili ještě ve vánoční době.
  • Na koncert ZUŠ Bedřicha Smetany ve prospěch Tříkrálové sbírky jste zváni v pondělí od 18:00 do kostela v Lobzích.
  • Od 19. ledna začne společná příprava dospělých k přijetí svátosti biřmování. Věřící z plzeňských farností budou společně připravováni za účasti plzeňských duchovních (podílí se na ní i P. Marek a P. Evžen). Příprava proběhne ve farním sále na Františkánské ulici a bude zakončena na slavnost Seslání Ducha svatého. Přihlašovat se můžete u P. Petrašovského nebo E. Rakovského.
  • K rozebrání u tiskovin je vydání Diecézního zpravodaje.
  • Příští neděle je Neděle Božího slova. Při bohoslužbách vykonáme sbírku na biblický apoštolát.
  • Plánovaný karneval pro děti se z pandemických důvodů neuskuteční příští neděli, ale až 15. května.
  • Synodální proces v naší farnosti už začal v několika skupinách. Chceme ale, aby

všichni měli možnost zapojit se do tohoto procesu ať už ve stávajících společenstvích, ve skupinách přátel nebo v nově nabídnutých skupinách.

Proto v neděli 30. 1. proběhne bližší seznámení se s průběhem a tématy synodálního procesu. Nabídneme termíny pro setkání skupinek farníků po mši v 7:30 a po mši v 10:30. Farníky od sv. Jiří a účastníky mše v 9:00, kteří se budou chtít synody aktivně zúčastnit, prosíme, aby v neděli 30. 1. mimořádně přišli buď na mši sv. v 7:30 nebo v 10:30 do Lobez. Proběhne první setkání dvou skupin a budou stanoveny další termíny pro ty, kteří se doposud procesu neúčastní nebo nepatří do stávajících společenství či skupin. Animátory pro tato společenství jsou Dušan Váňa a Marek Nykles.

Pro ty, kdo by chtěli využít témata v jiných vlastních skupinách, nabídneme přípravu k moderaci a manuál, jak prožít takovéto setkání. Pro tento způsob je třeba kontaktovat koordinátora farnosti Dušana Váňu (tel: 602 337 041).

Témata a otázky jsou k dispozici na webu farnosti i biskupství. Je dobré využít tyto podněty i pro osobní přípravu a zamyšlení se nad tématy.

Vzhledem k aktuální pandemické situaci může dojít ke změně průběhu provedení synody. Sledujte, prosto web farnosti, kde budou k dispozici aktuální informace.

 

  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 23. 1.  7:00 – MS; 8:30 – MS; 10:00 - MP. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.