Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. neděle postní

2. neděle postníDatum konání:
17.3.2019

19.3.

Úterý

Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie

24.3.

Neděle

3. neděle postní

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle kromě úterka

  • V úterý na slavnost sv. Josefa jste zváni na večerní mši sv. v 18:00 do kostela v Lobzích.
  • Kdo se chce zapojit do Postní almužny, můžete si vzít papírovou pokladničku a do ní vkládat peníze, které budou přiděleny potřebným, jak je uvedeno v ohláškách z minulé neděle na webových stránkách.
  • Během postní doby se modlíme pobožnost křížové cesty vždy ve středu a v pátek od 17:30.
  • Zveme děti na další zážitkovou přespávací akci BNW, která proběhne za týden. Přihlašování probíhá přes Sapes.
  • Na druhé straně tištěných ohlášek najdete zprávu ze střediska mládeže o příměstském táboře o jarních prázdninách.
  • K rozebrání mezi tiskovinami je poselství papeže Františka k postní době.
  • Rodiče a ti, kdo chtějí vědět více o moudré výchově, která počítá s rozdílnými temperamenty, mohou využít nabídky přednášky Karla Řežábka na toto téma v sobotu 30. března. Podrobnosti jsou na nástěnce a webu farnosti.
  • Připomínáme možnost přihlášení dětí na letní ministrantský a farní tábor. Více na webu střediska mládeže.
  • Protože se blíží termín generálního úklidu kostela v Lobzích - 6. dubna, prosíme, abyste si rezervovali čas a přišli pomoci.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 24. 3. 7:00MP;  9:30MS. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

Při letošním příměstském táboře o jarních prázdninách pořádaným každoročně klubem Balón děti putovaly do Španělska.

Českou republikou nás provedl svatý Václav (děti si natočili své filmy). V Německu jsme potkali Ludviga van Beethovena (díky znalostem dětí jsme rozbourali berlínskou zeď). V Itálii děti poznaly Dona Boska (děti si ukuchtily pizzu dle vlastní fantazie). Čtvrtek patřil Francii a kreslení karikatur či tvorbě koláže všelijakého hmyzu. V pátek jsme úspěšně dorazili do cíle - do Španělska. Tam nás čekal Pablo Picasso a velká soutěž "Španělsko hledá talent", ve které jsme byli svědky úžasných hudebních, recitačních, výtvarných, sportovních i kouzelnických čísel. Klobouk dolů před odvahou a výkony všech účinkujících! 

Do přípravy a realizace programu jsme zapojili dva starší účastníky klubu, kteří vyrostli z návštěvníků do rolí pomocníků a vedoucích pro mladší děti. Tímto způsobem se snažíme předávat zodpovědnost mladým a posilovat jejich dovednosti prostřednictvím přijímání nových rolí. Jsme rádi, že nám takto roste nová generace mladých spojených s činností střediska mládeže.

Jan Žák a Martin Bohata