Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. neděle adventní

3. neděle adventníDatum konání:
12.12.2020

14. 12.

Pondělí

Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve

20. 12.

Neděle

4. neděle adventní

  • V tuto chvíli platí, že při bohoslužbách v Lobzích může být 60 účastníků a u sv. Jiří 25. V souvislosti se zhoršující se situací může dojít k úpravě povoleného množství. Sledujte, prosím, proto webové nebo facebookové stránky farnosti.

Aktuálně jsou bohoslužby plánovány takto:

Sobota 19. 12.                  18:00

Neděle 20. 12.                  7:30;  8:45 (u sv. Jiří), 10:00;  18:00.

Tabulky k samostatnému k přihlášení jsou na webových stránkách farnosti. Přihlašování bude spuštěno od středy. Ti, kdo nemají přístup na internet, mohou zavolat nebo poslat SMS moderátorovi farnosti. Na bohoslužby v pracovní dny není třeba se hlásit.

  • Příležitost ke sv. smíření je ve středu i v pátek před mší sv.. Bude-li třeba, tak i přes mši sv. a příští neděli před bohoslužbami a případně i přes bohoslužby.
  • Spojení v naší farnosti udržujme přes internet modlitbou v pondělí, čtvrtek, sobotu a v neděli povzbuzením od salesiánů.
  • Letošní netradiční sobotní roráty jsou ráno k dispozici na YouTube kanále farnosti, doplněné o aktuální biblické texty s komentářem a modlitbou. Ranní mše sv. zůstávají v kapli Střediska mládeže.
  • Srdečné díky za štědrost při sbírce věcných darů pro charitativní účely. V tištěných ohláškách a na nástěnce najdete poděkování paní A. Srbové. Děkujeme také za příspěvek téměř 3.000,- Kč vybraný v kasičkách.
  • Zádušní mše sv. za + Hermínu Černou bude v sobotu v 13:00 v kostele v Lobzích.
  • Příští neděli po mši sv. v 10:00 proběhne postavení stromků a betléma v kostele v Lobzích. Prosíme o vaši pomoc.
  • Naposled v tomto týdnu jsou v kostele v Lobzích k rozebrání knihy z pozůstalosti Štěpánky Fajfrové.
  • Pořad bohoslužeb na Vánoce zveřejním e příští týden. Cílem je, aby co nejvíc z těch, kdo chodívají na bohoslužby, mohlo i letos přijít.
  • O letošních vánočních svátcích postavíme na prostranství mezi naším kostelem a střediskem Betlém a vánoční stromeček. Stromeček bychom chtěli společně ozdobit. Aby byla výzdoba v jednom stylu, zvolili jsme letos ozdoby ze slaného těsta. Více informací k výrobě ozdob najdete na nástěnce nebo na našem farním webu. Pokud se chcete zapojit do této aktivity, přinášejte ozdoby do 18. 12. ve všední dny na recepci střediska, případně je doneste příští neděli. Více informací u Josefa Převora.

 

Milý otče a celá má mateřská farnosti,

včera u mne přistálo neočekávané množství trvanlivých potravin, drogistických dárků  (pro zajímavost tam byly i věci pro matku po porodu a já mám jednu, která se v úterý vrátila z porodnice) a peněz, jak jste se vyjádřil, z více zdrojů. Mám obrovskou radost, jakoby to patřilo všechno mně. A přitom jsem si vědoma toho, že i ve farnosti jsou potřební a že na ně také nezapomínáte. 2 250 Kč z tohoto daru bude využito na předplatné MHD pro mladé z rodin samoživitelek.

Slovo děkuji nestačí.                                               

                                                                                                      Vděčně A: Srbová